سخنرانی مریم رجوی در جشن سالگرد تأسیس سازمان مجاهدین در اشرف ۳

هموطنان!

اعضای دلیر کانون‌های شورشی!

مادران، پدران، زنان و مردان شرافتمندی که سازمان مجاهدین را با جانها، خون‌ها و قلب‌هایتان حفظ و حمایت می‌کنید!

خواهران و برادران!

آغاز پنجاه و پنجمین سال حیات فرخنده سازمان مجاهدین خلق ایران بر همه شما و بر مردم ایران مبارک!

بنیان‌گذاری سازمان مجاهدین شورشی در تاریخ ایران است که از کاخ شاه تا بیت‌العنکبوت شیخ را بی‌وقفه می‌لرزاند.

شورش علیه آنچه نباید باشد؛ از رفرمیسم و عافیت جویی مدعیان سیاست، تا ارتجاع و سالوس مدعیان دین.

و شورش و قیام برای آنچه باید برقرار شود؛‌ از آزادی تا عدالت و برابری که امروز کانون‌های شورشی و ارتش آزادی برای آن به‌پا خاسته‌اند.

چند روز پیش ششمین سالگرد حمله مزدوران رژیم آخوندی در دهم شهریور۹۲ به اشرف بود که با شهادت ۵۲قهرمان مجاهد خلق و اسارت ۷مجاهد خلق، حماسه و پایداری ده ساله اشرف را به ‌اوج رساند و اشرف سمبل تسلیم ناپذیری تاریخ ایران شد.

امروز هم در آستانه عاشورای حسینی هستیم که روز بنیانگذاری آرمان سرخ‌فام ماست. روز بنیانگذاری استراتژی ما که گوهر آن پرداخت بهای بی‌چشمداشت است و روز بنیانگذاری راه و رسم ما که صداقت و فداست.

به‌ بنیان‌گذاران کبیر سازمان شهیدان بزرگ تاریخ مقاومت برای آزادی و برابری محمد حنیف‌نژاد، سعید محسن و اصغر بدیع‌زادگانهزاران درود!

بنیانگذاران مجاهدین بن‌بست مبارزات مردم ایران را شکستند

آنها در راه دشوار و ناشناخته‌یی قدم گذاشتند؛ اما با یقین و ایمانی ستودنی بن‌بست زمانه را شکستند. آنها همه چیز را از نو آغاز کردند؛‌ یک مبارزه حرفه‌یی، مبارزه‌یی بر اساس آرمان، مبارزه‌یی نافی بهره‌کشی و مبارزه‌یی بر اساس فداکاری و جان‌فشانی.

چه خوب گفت پدر طالقانی که آنها راه جهاد را گشودند و از خون‌شان سیلاب‌ها برخاست که دیکتاتوری سلطنتی را سرنگون کرد.

پیام این اندیشه راهگشا ‌چنان که مسعود رجوی گفته است:‌

«راه‌بردن به کنه پیام رهایی‌بخش و اسلام انقلابی و مبشر آزادی و عدل و قسط و یگانگی اجتماعی است‌».

با قدرت و نفوذ همین پیام، سازمان مجاهدین چنان جایگاهی در صحنه سیاسی ایران و در پهنه نبرد رهایی بخش یافته است که شش دهه پیش برای هیچ‌کس قابل تصور نبود.

از قدبرافراشتن از زیر ضربه عظیم ساواک شاه تا عبور از خیانت اپورتونیست‌های چپ نما، از سد کردن راه خمینی و هیولای استبداد دینی تا رویارویی با بنیادگرایی در منطقه، از حماسه‌آفرینی در شکنجه‌ گاههای خمینی و قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی تا پیشروی آلترناتیو دمکراتیک

با همین ظرفیت پایداری است که مجاهدین در ۵۴سال گذشته بارها ققنوس‌وار از خاکستر خود پرکشیده‌اند و بارها همه چیز را از نو ساخته و به ‌اوج رسانده‌اند.

از قیام سی خرداد و تأسیس جایگزین دموکراتیک تا برپایی ارتش آزادی و از پایداری ده ساله اشرف تا هزار اشرف و کانون‌های شورشی.

البته امروز حنیف کبیر حاضر و ناظر است که از بذری که کاشت چه جنگل سرسبز و شکوفایی روییده است.

من غرق غرور و افتخارم که عضو سازمانی هستم که توسط والاترین راهبر انقلابی تاریخ معاصر ایران بنیان‌گذاری شده است. افتخار می‌کنم که عضو سازمان و مقاومتی هستم که مسعود رجوی آن را طی ۵دهه مبارزه سهمگین با دو دیکتاتوری در مسیر شکوفایی و تکامل رهبری کرده است.

مریم رجوی در جشن سالگرد تأسیس سازمان مجاهدین در اشرف ۳

صفی تا تهران

از صمیم قلب سرفرازم که عضو سازمان و جنبشی هستم که از تاریخ ۵۴ساله‌اش سی سال آن را زنان مجاهد خلق در موضع مسئول اول و مواضع رهبری کننده آن قرار داشته و دارند. مسئولین اول سازمان مجاهدین در این سال‌ها خواهران عزیزم:

فهیمه اروانی، شهرزاد صدر، مهوش سپهری، بهشته شادرو، مژگان پارسایی، صدیقه حسینی، زهره اخیانی و زهرا مریخی.

زنان ذیصلاحی که از آذربایجان، تهران، کردستان، گیلان، خوزستان، سمنان و مازندران برخاسته‌اند و هر یک مظهر ارزش‌های رهایی‌بخش در صفوف مجاهدین بوده و هستند.

سمبل‌های صراحت و راستی، سرزندگی و نشاط، صلابت و استحکام، جنگندگی و شکافندگی‌، از خود گذشتگی و فروتنی، مسئولیت پذیری، یگانگی و صداقت و سرداران پایداری و صبر و ظفر.

راستی که آنها فراتر از سازمان مجاهدین،‌ امید مردم ایران‌ هستند

و حالا صفی طولانی از مسئولان اول تکثیر شده در شورای مرکزی این سازمان متشکل از هزار زن مجاهد خلق در مواضع رهبری این سازمان قرار دارند و هر یک نشانه‌هایی از ارزش‌های نوین انسانی و مبارزاتی و خلاق برای رزم امروزشان و سازندگی فردای ایران هستند.

خوشا مجاهدین و مردم ایران که از سازمان رزمنده‌یی برخودارند که در آن صفی طولانی از مردان مجاهد خلق و رها از بندهای ایدئولوژی و فرهنگ مرد سالار وجود دارد و برای آزادی ایران و نجات آن از ویرانگری شاه و خمینی سر از پا نمی‌شناسند.

سازمان مجاهدین پرچمدار طرح رهایی جامعه ایران از استبداد و تبعیض و بی‌عدالتی

دو سال دیگر سده چهارده شمسی به‌ پایان می‌رسد. در تمام این سده، تاریخ حکومتها و قدرتها در ایران در جا به‌جایی ۴مستبد و دو رژیم دیکتاتوری شاه و شیخ خلاصه می‌شود که دست در دست هم یک استبداد وحشی را بنا کرده‌اند.

در نقطه مقابل آن‌ها، با انقلاب مشروطه، جنبش و نیروی مردم ایران وارد میدان شد و معادله جدیدی به‌وجود آورد.

به‌ این معنا که معادله ایران دیگر بین استبداد حاکم و دولتهای استعماری و آخوندها تعیین نمی‌شود بلکه جبهه مردم ایران برای به‌دست گرفتن آزادی و حاکمیت خود بپا خاسته است.

سازمان مجاهدین بخش مهمی از همین نقش آفرینی انقلابی در یک قرن اخیر بوده و هست و تاریخچه‌اش عبارت است از تاریخچه قوت‌یابی چشم‌انداز آزادی و حاک