ادعای پوشالی آخوند حسن روحانی و واقعیت عینی!

آخوند حسن روحانی روز ۲شهریور ۹۸ سر قبر خمینی دجال مدعی کاهش تورم شد و مصایب اقتصادی مردم را به «دلایل شرایط ناخواسته از سوی دشمنان» نظام ربط داد.

همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی و فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد نیز مدعی بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش تورم شدند.

مرکز آمار رژیم مدعی است که نرخ تورم در مردادماه نسبت به تیرماه ۶.۴درصد کاهش داشته است!

روحانی و عناصر دولتش نظیر عبدالناصر همتی و فرهاد دژپسند با اتکا به آن می‌خواهند یک دست‌آورد مشعشع برای دولت بتراشند که به‌هیچ‌وجه بیانگر واقعیت‌های جامعه نیست.

هدف دولت اتکاء به آمار و ارقام در زمینه کاهش تورم، رفع‌ورجوع کردن شکست سیاست‌های سیاسی و اقتصادی دولت است.

آنچه که مردم در رابطه با گرانی کالاهای ضروری زندگیشان احساس می‌کنند و واقعیت عینی دارد با ادعای حسن روحانی و عناصر دولتش فاصله‌ای عمیق دارد و فاصله آن بین زمین تا آسمان است.

این ادعا در حالی است که موج گرانی حول کالاهای اصلی و مورد استفاده عموم مردم روند صعودی خودش را حفظ کرده است و معیشت مردم بیش‌از‌پیش با سختی مواجه شده است، به‌طوری‌که رئیس مرکز آمار رژیم هم به‌ناچار اعتراف می‌کند که قیمت گوشت و لبنیات در مردادماه بیشترین افزایش قیمت را داشته است و نرخ تورم نقطه‌ای گروه‌های خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۵۶ و ۶دهم درصد بوده(سایت خبرگزاری صدا و سیمای رژیم) و به این ترتیب زیرآب کاهش ۶.۴درصدی کاهش نرخ تورم برای کالاهای اصلی مورد نیاز مردم را می‌زند. به‌طور خاص با افزایش قیمت مواد پروتئینی و لبنیات قیمت خوراکیها سرسام‌آور و جیب مردم روزبه‌روز خالی‌تر می‌شود.

در زمینه مواد پروتئینی قیمتها بیداد می‌کند به‌ گونه‌ای که در روزهای اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی از ۱۰۲هزار تومان به ۱۳۰هزار تومان افزایش یافته و قیمت لبنیات هم ۲۱درصد افزایش داشته است.

در زمینه رشد قیمت اقلام خوراکی مورد نیاز مردم در مردادماه سایت حکومتی اقتصاد آنلاین ۳شهریور ۹۸ می‌نویسد: «در این گروه، رشد نرخ کالاها نسبت به تیرماه برای نان و غلات ۰.۳درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنها ۴درصد، گوشت قرمز و گوشت ماکیان ۴.۴درصد، ماهی‌ها و صدف‌داران ۱.۵درصد، شیر، پنیر و تخم‌مرغ ۳.۷درصد، روغن‌ها و چربی‌ها ۰.۸درصد، چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آب‌میوه ۱۰.۲درصد و محصولات خوراکی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر ۱.۱درصد بود».

روحانی وقیح و شیاد در دیدار با خامنه‌ای در ۳۰مرداد ۹۸ هم اوضاع را گل‌وبلبل نشان داد و در رابطه با عملکرد دولت در طول یک‌سال گذشته مدعی اقدامات خوبی شد به‌حدی که این اقدامات ثبات به بازار و خودکفایی در بخش‌هایی را به‌دنبال داشته و باعث آرامش در بازار شده است.

او نسبت به تأمین کالاهای اساسی و ضروریات زندگی مردم اطمینان داد و گفت آمارها نشان می‌دهد از اردیبهشت‌ماه امسال، تورم نقطه به نقطه و ماهانه رو به کاهش است.

در حالی که او مدعی شرایط خوب است که سفره مردم روزبه‌روز خالی‌تر می‌شود و تورم خوراکی‌ها نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

ضمناً گرانی اقلام مورد نیاز که سایت حکومتی(اقتصاد آنلاین) به آن اشاره کرد هیچ ربطی به «شرایط ناخواسته از سوی دشمنان»، کمبود ارز خارجی و تحریم ندارد و بسیاری از اقلام مورد نیاز سفره مردم در داخل تولید می‌شود و غیر از چند قلم جنس در مورد بقیه اقلام خوراکی، کشور خودکفا است.

دولت ادعا دارد که تورم کاهش یافته، اما واقعیت این است که تورم بر مبنای واقعیتها و شاخصهای مشخصی کاهش می‌یابد، تورم مثل حباب یا بادکنک نیست که یکباره بترکد و برای سفره مردم فراوانی و خیر و برکت بیاورد.

این ادعا در شرایطی است که در کارخانه‌ها و مؤسسات تولیدی رکود حاکم است و در این رابطه هیچ تحرکی وجود نداشته، تولید کالاهای اساسی مهم هم به روال سابق است و نه تحریم‌ها برداشته شده و نه سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

تازه اگر سرمایه‌گذاری هم انجام می‌گرفت تاثیرات آن بر اقتصاد کشور و رشد تولید آن‌چنان آنی نبود که در عرض یک ماه چنین معجز‌ه‌ای صورت بگیرد که فقط آخوند حسن روحانی از‌ آن خبردار است.

شیخ شیاد در صحبت‌های خود مدعی شد بیکاری هم کاهش یافته است در صورتی‌که با وجود رشد تورم و مشکلات اقتصادی و رکود در تولید این ادعای او هم در زمره دروغ‌درمانی‌های او و باعث خنده حضار است!

اگر ادعای او درست باشد که نیست، باید معجزه‌ای اتفاق افتاده باشد و بسیاری از کارخانه‌های تعطیل شده به چرخه تولید بازگشته و بسیاری از کارخانه‌هایی هم که با ظرفیت پایین تولید می‌کردند، با ظرفیت کامل تولید کنند و چرخ پروژه‌های عمرانی به‌کار افتاده و ساختمان‌سازی در کشور رونق گرفته... که این امور باعث کاهش نرخ بیکاری در کشور شده‌اند!

دست‌آورد دولت او مانند دست‌آورد سایر دولتهای ضدمردمی نظام آخوندی، افزایش شکاف طبقاتی میان اقلیت ناچیز و ۴درصدی وابسته به حاکمیت و اکثریت ۹۶درصدی مردم به زیر خط فقر و حتی به زیر خط مرگ رفته مردم است.

ادعاهای او بر سر قبر خمینی و در بیت علی خامنه‌ای در شرایطی است که نرخ فقر مطلق رو به افزایش گذاشته، تا جایی که سفره اکثریت مردم از اقلام بسیاری از خوراکیها و کالاهای اساسی خالی شده است.

در زمینه نقش دولت در زمینه گسترش فقر در میان اکثریت مردم روزنامه جهان صنعت وابسته به باند روحانی ۲۰خرداد ۹۸ نوشت: «سفره ۷۰درصد مردم با سوء‌مدیریت دولت کوچک شد».

این روزنامه حکومتی در تشریح این وضعیت می‌نویسد: «دقیقاً کالاهایی با افزایش قیمت بیش از ۲برابری روبه‌رو شدند که دولت با ۲۴میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی سعی در تأمین و کنترل قیمت آنها در بازار را داشت‌. قیمتها افزایش یافت، صف‌های طولانی مردم تشکیل شد و ارزهای دولتی برنگشت. این ۳جمله نتیجه سیاست‌های تجاری و تنظیم بازار دولت از سال گذشته تاکنون است»‌.

در حالی که روحانی به آمار و ارقام دروغین استناد می‌کند که در اولین کنفرانس خبری‌اش در ۱۵مرداد ۹۲ گفته بود «معیار اصلی تورم جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار».

اکنون او و اعضای دولتش این حرف را به‌کلی فراموش کرده و یا پشت‌گوش انداخته‌اند و با تکیه با آمار و ارقام ساختگی صورت خود و نظام را با سیلی سرخ می‌کنند.

به فرض این‌که آمار و ارقامی که به آن استناد می‌شود، درست باشد، این امر به‌دلیل رکود گسترده و جیب خالی مردم است که افت تقاضا را به‌دنبال دارد نه دست‌آورد مشعشع دولت او.

در شرایطی آخوند روحانی می‌خواهد در عالم ذهن شرایط وحشتناک معیشتی مردم را با این پزهای توخالی سفیدسازی کند، در عالم عین و در تیرماه هزینه خانوار از مرز ۷میلیون تومان گذشت و در خردادماه ۹۸ هزینه زندگی خانوار به میزان ۶۲۲هزار تومان افزایش یافت.

بسیار واضح است که سردمداران رژیم و اقلیت ناچیز وابسته به این رژیم مفهوم سبد معاش ۷میلیون و ۵۰۰هزار تومانی را که خبرگزاری ایلنا در ۸مرداد ۹۸ خبر داد نمی‌فهند.

رنج درآوردن این سبد معاش را کارگران و زحمتکشان و اکثریت مردم زیر «خط مرگ» رفته می‌فهمند که بسیاری از آنها یا درآمدی ندارند و یا درآمد آنها شندرغاز است.

۱۴میلیون کارگر ایران و بسیاری از اقشار دیگر در صورتی که شاغل باشند درآمدی پایین‌تر از ۲میلیون تومان دارند که با توجه به بالا رفتن هزینه زندگی درآمدشان دستمزد گرسنگی است.

این دستمزد گرسنگی هدیه نظام ولایت‌ فقیه و دولت شیخ حسن روحانی به کارگران و سایر اقشار کم‌درآمد است.

صرف‌نظر از واقعیاتی که در زمینه فقر مردم و خالی شدن جیب و سفره آن مطرح شد یک عامل مهم در این زمینه وجود دارد که آن هم چپاول و فساد نهادینه در این نظام و سیاست‌های ضدمردمی دولتهای وابسته به آن از جمله دولت روحانی است.

خبرها را از تلگرام