زنده‌خواری ظریف در یک رسانه عربی

خبرهای ایران و ایستادگی مردم در برابر فاشیسم حاکم بر ایران، یکی از موضوعات مورد توجه رسانه‌های کشورهای عربی است. در روزهایی که رویارویی مقاومت ایران با رژیم آخوندی در جریان سفر ظریف به ۳کشور اسکاندیناوی و سپس ۲سفر پی‌درپی به فرانسه در جریان بود، رزم ایرانیان و واکنش‌های عصبی و غیرسیاسی ظریف مورد توجه رسانه‌های عربی قرار گرفت.

در این میان آنچه که در سوئد اتفاق افتاد به‌ویژه مقاومت اشرف‌نشانها و هموطنان آزاده در برابر پلیس کشور میزبان مورد توجه بیشتر تحلیل گر عرب علاء کامل شبیب قرار گرفت. وی روز ۴شهریور در سایت «کتابات» در این مورد از جمله نوشت:

«تظاهرکنندگان آزاده ایرانی در سوئد که از هواداران مقاومت ایران و مجاهدین خلق بودند، توانستند هیبت و جایگاه بین‌المللی رژیم ایران را خدشه‌دار نمایند. آنها وزیر خارجه سوئد را مجبور نمودند تا به‌تنهایی و بدون جواد ظریف(که به‌گفته وزیر خارجه سوئد برخلاف عرف بین‌المللی به‌ درخواست خودش به این کشور سفر کرده بود) در کنفرانس مطبوعاتی شرکت نماید و بدین ترتیب ضربه سنگینی به دیپلماسی دروغگویی و فریبکاری رژیم ایران وارد کردند که برای جعل و پوشاندن واقعیتها تلاش می‌کند».

علاء کامل شبیب پس از این مقدمه افزوده است: «ظریف بر اثر این اقدامات دیوانه شده بود و عقلش کار نمی‌کرد، چرا که هر جا(سوئد، نروژ یا فرانسه) که می‌رفت تظاهرکنندگان در انتظار او بودند و او و نظامش را افشا و به جهان اعلام می‌کردند که این فرد برای حمایت از رژیم دیکتاتوری سرکوبگری که مردمش را می‌کشد آمده است، در نتیجه ظریف نتوانست خویشتنداری کند و دق‌و‌دلش را بر سر این ایرانیان آزاده و مشخصاً سازمان مجاهدین خلق خالی کرد و در مصاحبه‌ای در مورد این آزادگان گفت: «اگر آنها به ایران بروند زنده نخواهند ماند»!

این حرف، ماهیت رژیم ایران و باطن خون‌ریز آن‌را ثابت می‌کند که هر شهروند ایرانی که مخالفت خود را با این رژیم اعلام کند به‌عنوان محارب با خدا کشته خواهد شد. ظریف از خشم و عصبانیت و وضعیت هیستریکی که در جریان سفر به این کشورها داشت، یکبار دیگر در مورد نفوذ رژیم ایران و مزدورانش در منطقه و به‌خصوص عراق یاوه سرایی کرد و در حالی‌که از مجاهدین خلق صحبت می‌کرد مدعی شد که «آنها حتی نمی‌توانند در عراق کار کنند چرا که مردم عراق(یعنی مزدوران رژیم ایران در عراق) آنها را زنده‌زنده خواهند خورد».

کامل شبیب سپس به بررسی اظهارات ظریف پرداخته و نوشته است: «این حق ما است که بفهمیم منظور این فرد از این ادعای عجیب چیست؟ آیا عراقیها را گروهی وحوش و آدمخوار می‌داند؟

ما خطاب به ظریف می‌گوییم اعضای مجاهدین خلق که در اشرف ساکن بودند، برای مدت ۳۰سال که ۱۴سال آن همزمان با نفوذ ایران در عراق (همراه) بود، زندگی کردند، پس چرا مردم عراق نه‌تنها هیچ آزاری به آنها نرساندند، بلکه بیش از ۳میلیون نفر از شیعیان جنوب عراق با امضاء بیانیه‌ای مشخصاً در آن‌ روزها از مجاهدین خلق حمایت کردند و بیانیه‌های مشابه دیگری نیز در حمایت از مجاهدین صادر کردند، ما به ظریف که مردم عراق را آدمخوار توصیف می‌کند، می‌گوییم عراق شامل نویسندگان شریفی مثل مرحوم صافی الیاسری و سایر نویسندگان شجاعی است که با شجاعتی مثال زدنی از ساکنان اشرف دفاع کردند.

مردم عراق مردمی بافرهنگ و وارث تمدن سومری‌ها، آشوری‌ها و... هستند که هرگز به میهمانان و پناهندگان‌شان بدرفتاری نمی‌کنند، آنها را در آغوش می‌گیرند و فرزندان خود می‌دانند و در پایان به ظریف و رژیم او می‌گوییم که هیچ مشکلی بین عراق و مجاهدین خلق وجود ندارد بلکه تمامی مشکل با رژیم ایران است»!

مشابه آنچه که این نویسنده عراقی مطرح کرده در دیگر رسانه‌های آزاد عربی نیز منتشر شد و باعث یک بی‌آبرویی کامل برای نظامی شد که وزیر خارجه‌اش مخالفانش را به «زنده خور» شدن تهدید می‌کند.