«!شما غلط می‌کنید که اشتباه می‌کنید»

«هواپیمای مسافربری را با قریب به ۳۰۰سرنشین ساقط می‌کنید؛ بعد می‌گویید اشتباه کردیم. شما غلط کردید اشتباه کردید. اشتباه کردیم یعنی چی؟»

این سخنان خامنه‌ای در واکنش به سرنگون شدن یک فروند هواپیمای مسافربری ایران‌ایر است که در تاریخ ۱۳تیر ۱۳۶۷و در مسیر دبی توسط دو موشک استاندارد متعلق به نیروی دریایی آمریکا سرنگون و ۲۹۰مسافر بی‌گناه جان باختند. دولت وقت آمریکا ضمن معذرت خواهی و اعتراف به اشتباه مبلغ ۸/۱۳۱ملیون دلار به رژیم غرامت پرداخت.

اکنون ۳۱سال بعد و پس از سه روز دجالگری و کتمان حقیقت، مدارک مستدل و متقن، راهی برای خامنه‌ای و سایر سران نظام جز اذعان به شلیک موشک به هواپیمای مسافری عازم اوکراین و کشتار ۱۷۶مسافر بی‌گناه باقی نگذاشته‌ است؛‌ و آنان را مجبور کرده که اعتراف کنند:‌ «اشتباه کردیم!»

جلسهٔ شورای عالی امنیت و تصمیم خامنه‌ای

بنا بر گزارش خبرگزاری فارس رژیم که روز شنبه ۲۱دی ۹۸منتشر شد، ۴۸ساعت پس از سقوط هواپیما محرز شد که حادثه در اثر «خطای انسانی» به‌وقوع پیوسته‌ است. این خبرگزاری حکومتی در این گزارش می‌نویسد:‌

«رهبر معظم انقلاب به‌محض اطلاع از خطای فاجعه‌بار صورت گرفته در سامانه پدافند کشور، روز گذشته (ظهر جمعه) دستور تشکیل فوری جلسه شورای عالی امنیت ملی و بررسی موضوع را صادر کرده و تأکید می‌کنند به‌محض اتمام بررسی در جلسه شورای عالی امنیت، اصل حادثه و نتایج بررسی‌ها، صریح و صادقانه از سوی نهادهای ذیربط به اطلاع مردم رسانده شود.»

نظر به این‌که خامنه‌ای به‌عنوان فرماندهٔ کل قوای رژیم نخستین کسی است که از تمامی فعل و انفعالات نظامی مطلع می‌گردد و بنا‌ به‌گفته سرکردگان نظامی رژیم هیچ اقدام نظامی بدون اطلاع او شلیک نمی‌شود، بنابراین تردیدی در کذب بودن ادعای «دستور خامنه‌ای جهت بررسی صریح و صادقانه حادثه» باقی نمی‌گذارد. بلکه برعکس تعلل در اعلام علت واقعی سقوط هواپیما دال بر شقاوت و بیرحمی خامنه‌ای است؛‌که به‌رغم اطلاعش از اصل ماجرا سکوت کرده بود تا با توسل به ترفند‌های آخوندی موضوع را لاپوشانی کند. غافل از آن که ادله کافی و غیرقابل کتمان مچش را باز خواهد کرد؛ و او را در سراشیب شکست‌های پیوسته، مجبور به تحمل یک شکست دیگر خواهد نمود.

!من هم ساعتی قبل مطلع شدم

ستاد کل نیروهای مسلح رژیم نیز در صبحگاه شنبه ۲۱دی ۹۸با صدور اطلاعیه‌یی بر ارتکاب این جنایت اذعان کرد؛ و با ردیف کردن بهانه‌های مسخره و بی‌پایه، به زدودن دستان خون‌آلود رژیم در این جنایت هولناک مبادرت کرد.

رئیس جمهور و وزیر خارجه رژیم نیز با تأسی به ستاد کل رژیم، هر کدام در همان روز اطلاعیه‌یی صادر کرده و با تکرار همان بهانه‌ها، مذبوحانه تلاش کردند تا این جنایت را رفع و رجوع کنند.

افتضاح این جنایت هولناک آن‌هم در شرایطی که رژیم از هر طرف زیر ضرب است و قیام آبان تاب و توان و تعادلش را برهم زده، آن‌چنان است که روحانی را مجبور کرده که برای رفع مسئولیت از خود به‌سبک و سیاق دروغ پردازی‌اش در مسأله بنزین به میدان بیاید. وی که در بحبوحهٔ خیزش مردم گفته بود: «من هم مثل همه مردم ایران مطلع شدم که صبح جمعه قیمت بنزین تغییر کرده است»، دوباره خودش را به کوچه علی چپ زد و دروغ‌ بافت که تنها «ساعاتی قبل، از نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی مطلع شدم!»

! اشتباه انسانی و ماجراجوی آمریکا

ظریف نیز که در پشت هم اندازی دست کمی از رئیس‌اش روحانی ندارد، در توئیتی شلیک موشک به هواپیمای مسافری را با رندی آخوندی توأمان به حساب اشتباه انسانی و ماجراجویی آمریکا گذاشته و نوشت: «سقوط هواپیمای اوکراینی در اوایل هفته به‌دلیل اشتباه انسانی و ماجراجویی آمریکا بوده است.»

این موضع‌گیریهای شیادانه قبل از هر چیز درهم ریختگی و تشتت رژیم در فاز پایانی خود را نشان می‌دهد و آشکار می‌کند که آنچه در قاموس این نظام خون‌ریز جایی ندارد جان انسان‌هاست.

عذر و بهانه برای در بردن خامنه‌ای و سران سپاه

اعتراف رژیم به شلیک موشک به هواپیمای مسافری در حالی‌است که طی سه روز گذشته همهٔ کارگزاران مربوطه و رسانه‌های رژیم به‌طور دسته‌جمعی و بدون کمترین شبهه‌ای اصابت موشک به هواپیما را انکار کرده و آن‌را هجمهٔ رسانه‌یی غرب خوانده و به تبلیغات دشمنان نسبت می‌دادند. مضحک این‌که روزنامه‌های صبح شنبه ۲۱دی ۹۸رژیم، هم‌زمان با انتشار اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح و سران نظام مبنی بر پذیرش این خطا، کماکان با درج مطالب مختلف منکر شلیک موشک به هواپیمای مسافری هستند؛ و آنرا توطئهٔ استکبار محسوب می‌کنند!

سخنگوی مجاهدین با اشاره به تشبثات رژیم برای در بردن خامنه‌ای از این مهلکه اعلام کرد: «منظور از عذر و بهانه‌ها، در بردن خامنه‌ای و سرکردگان اصلی سپاه است که فرمان حمله داده‌اند. این در حالی‌است که همه می‌دانند در تمام دنیا در وضعیت جنگی و آماده‌باش پدافندی همه پروازهای مسافری بلادرنگ متوقف می‌شوند.»

آری اکنون این مردم ایران و خانوادهٔ قربانیان هواپیما هستند که خطاب به خامنه‌ای می‌گویند:

«تو غلط می‌کنی که اشتباه می‌کنی!

ما نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم. این جنایت عزم ما را در سرنگون کردن نظام جهل و جنگ و جنایت آخوندی جزم‌تر خواهد کرد.»