قیام در چشم‌انداز واقعی است؟!

یک نمایندهٔ مجلس رژیم آخوندی به‌نام پژمان‌فر خطاب به روحانی گفت: «رفته‌رفته دولت شما رو به‌پایان است شما برای ملت ایران هیچ‌کاری انجام نداده‌اید در دولت شما سفره مردم کوچک و کوچکتر شد و وضعیت اقتصادی مردم خراب و خراب‌تر شد، پاسپورت ایرانی بی‌احترام‌تر شد، موج بیکاری به‌رغم آمارهای دروغین بالا گرفت».

می‌بینیم که تنها همین جملات می‌تواند نه تنها علت وجود این همه اعتراض در جامعه را توضیح دهد بلکه می‌تواند وقوع قیام در آینده را هم اثبات کند. دوباره به این کلمات نگاه کنید: «اقتصاد خراب و خراب‌تر، سفرهٔ مردم کوچک و کوچکتر، و موج بیکاری و آمارهای دروغین بالا گرفته».

با این وضع اگر کسی از مقامات همین رژیم بخواهد به نیروهای بسیجی و پاسدار روحیه بدهد و بگوید اوضاع در مهار است و مردم آرام‌تر شده‌اند آیا شما حق نمی‌دهید که همه به او بخندند؟!

چون مردم هم سفره‌های کوچک‌شده را می‌بینند و هم موج بیکاران را و هم...

نمونه‌هایش را هم در خیابان‌ها و در مقابل مراکز دولتی و کارخانجات می‌بینند. فقط نمونه‌های همین یکی دو روز اینها بوده:

۲سال بی‌حقوق!

-کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی(پالایشگاه نهم) دست به اعتراض زدند. چرا؟ به‌خاطر حقوق عقب‌افتاده سالهای ۹۶ و ۹۷! در همین خبر ظلم و زورگویی به کارگران به‌خوبی دیده می‌شود که ۲سال است حقوقهایشان پرداخت نشده اما باز مجبور به کار در پالایشگاه بوده‌اند و خودشان هم می‌گویند بارها به نهادهای مختلف مراجعه کرده‌اند ولی دریغ از پاسخ!

کارگر شرمندهٔ خانواده

کارگران کنتورسازی قزوین برای چندمین بار است که در ۲ماه گذشته تجمع و اعتراض می‌کنند. آنها این‌دفعه به اخراج و بلاتکلیفی شغلی، اعتراض کردند. یکی از کارگران گفت:‌ شرایط تولیدی در کارخانه کنتورسازی فراهم است و از این‌که چرا هیچ تولیدی در کارخانه آغاز نمی‌شود و چرا گرداننده کارخانه سعی در تعطیلی کارخانه دارد، باخبر نیستیم.

اعتراف نماینده‌ٔ مجلس آخوندی

روز ۲۳تیر به‌اصطلاح نماینده‌ٔ قزوین در مجلس آخوندی به از بین‌رفتن این صنعت که از صنایع بزرگ ایران است اعتراف کرد و گفت: «امروز با بی‌تدبیری و بی‌توجهی به صنعت استان، «برند»های معتبر کشور در استان یک‌به‌یک تعطیل می‌شوند، کارگران که برای کسی مهم نیستند مدیران حقوق و مزایای خود را تمام و کمال دریافت می‌کنند اما این کارگران تولی‌پرس، کنتورسازی و دیگر کارخانه‌ها هستند که با دستهای خالی شرمنده خانواده خود هستند».

شرکت ملی حفاری

کارگران یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی ایران به‌نام شرکت ملی حفاری ایران در اهواز به‌دلیل نپرداختن معوقات حقوق پرسنل خود اعتصاب کردند.

شرکت ملی حفاری ایران به‌عنوان بزرگترین شرکت حفاری در خاورمیانه در حال ورشکسته شدن است.

معلم حق‌التدریسی استخدام نمی‌شود

جمعی از معلمان حق‌التدریسی برای چندمین بار مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها به وضعیت شغلی خود اعتراض دارند و خواهان تبدیل وضعیت استخدامی و بهبود وضعیت معیشت خود شدند. اما کلماتبهبود معیشت خیلی واقعیت را بیان نمی‌کند، چون بهبود وقتی است که وضعیت زندگی خوب است و می‌خواهیم بهتر شود. در حقیقت باید گفت معلمان به وضعیت فقیرانه‌ٔ زندگیشان اعتراض کردند. چون آنها را به‌عنوان معلم رسمی استخدام نمی‌کنند و هر آن در معرض اخراج قرار دارند.

شلاق بر پشت بانوی مدافع کارگر

در تمام دنیا برای دفاع از حقوق کارگر و شرکت در مراسم بزرگداشت حقوق کارگر از انسان تشکر و سپاسگذاری می‌کنند. اما در حکومت ولایت‌ فقیه این کار مجازات دارد. بیدادگاه آخوندها در تهران یک خانم را که در مراسم روز جهانی کارگر بازداشت شده به ۱۱سال‌و‌نیم زندان و ۷۴ضربه شلاق محکوم کرد. این حکم در شعبه ۲۸ بیدادگاه رژیم به ریاست قاضی جنایتکار محمد مقیسه صادر شده است. خانم بازداشت شده همراه با حدود ۳۵نفر دیگر دستگیر شده بود. ماه گذشته ۸۰سندیکای کارگری در جهان دستگیری معترضان در روز جهانی کارگر و امنیتی کردن پرونده آنها را محکوم کردند.

دانشجو و سوخت‌بری و مرگ!

در زمانی‌که آقازاده‌های سران و بستگان حکومت آخوندی در خارجه مشغول خوش‌گذرانی هستند، در ایران دانشجویانی هستند که برای درآوردن هزینه تحصیل خود مجبور به کارهایی هستند که در نهایت جانشان را به‌خاطر آن از دست می‌دهند...

هموطنان در همین رابطه تصویر یک دانشجوی سوخت‌بر را که در مسیر سراوان به کوهک جان باخت در فضای مجازی منتشر کرده‌اند. این دانشجو عباس الله‌وردی دانشجوی ترم ششم علوم تربیتی دانشگاه شیراز بود که روز چهارشنبه ۲۰تیرماه ۹۸ با خودرو سوخت‌بر خود در مسیر سراوان‌-‌کوهک به‌خاطر ناهموار بودن راه و منحرف‌شدن خودرو جان باخت.

در زیر عکس او نوشته‌اند: این است واقعیت حکومت ملاها در ایران...

شهردار اسم روستاها را نشنیده

از شدت ظلم و ستم و ویرانی در حاکمیت آخوندها، استانهای آباد هم مثل استانهای محروم عاری از امکانات زندگی شده‌اند. هموطنی کلیپی از گیلان منتشر کرده و در زیرش نوشته: اینجا سیستان و بلوچستان نیست اینجا گیلان است و روستایی از توابع گوراب زرمیخ شهرستان صومعه‌سرا است. ٥سال است برق نداریم... روستاهایی در این شهرستان وجود دارد که حتی اسمشان به گوش فرماندار و نماینده هم نرسیده است! در صورتی که ویلاهای مسئولان هنوز ساخته نشده برق ۲۴ساعته دارد!

ایرانیان مهاجر در مرز بوسنی

شرایط وخیم کشور در حاکمیت ولایت‌ فقیه باعث افزایش مهاجرت شده است. گزارشات منتشره حاکی از آن است که پناهجویان ایرانی در میان هزاران پناهجوی دیگر در مرزهای بوسنی و کرواسی در شرایط بسیار دشواری زندگی می‌کنند. آنها از ابتدایی‌ترین امکانات محروم‌اند. هموطنی نوشته: کشورهای اروپای شرقی به شکنجه‌گاه‌هایی برای پناهجویان ایرانی تبدیل شده‌اند.

نقدینگی ۲هزار تریلیون تومانی

بانک‌مرکزی رژیم در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود از اوجگیری نقدینگی کشور به یک‌هزار و ۹۸۰تریلیون تومان در ماه خرداد خبر داده است که نسبت به خرداد پارسال ۲۵درصد افزایش نشان می‌دهد.

تازه‌ترین گزارش ماهانه بانک مرکزی همچنین نشان می‌دهد که بدهی بخش دولتی به بانکها به ۳۴۸تریلیون تومان رسیده که نسبت به خرداد ۹۷ حدود ۲۶درصد افزایش یافته است.

با هر نمونه از شواهد این مقاله نتیجه روشن است. قیام در چشم‌انداز واقعی است!