پرده‌های دریده شده دروغ و فریب خامنه‌ای

رژیم آخوندی بعد از ۳روز پنهان‌کاری و دروغ، نهایتاً زیر فشارهای جهانی اعتراف کرد که هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط شلیک موشک سپاه پاسداران سقوط کرده است.

پس از این اعتراف اجباری اکنون هر کدام از سردمداران رژیم تلاش دارند نظام و به‌طور مشخص شخص ولی‌فقیه ارتجاع خامنه‌ای را از این جنایت و فضاحت در ببرند.

آخوند حسن روحانی گفت تا چند ساعت پیش از اعلام رسمی علت سقوط هواپیما از آن خبر نداشته است.

و مضحک‌تر از آن در بردن شخص خامنه‌ای به‌عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح رژیم است. خبرگزاری سپاه(فارس) ادعا کرد خامنه‌ای پس از ۴۸ساعت از «خطای فاجعه‌بار صورت‌گرفته» مطلع شده است.(خبرگزاری فارس ۲۱دی ۹۸ )

بزرگی افتضاح دروغ و دغل رژیم به حدی است که باعث به‌هم‌ریختگی درون رژیم شده و باندهای نظام را از وحشت بازتاب اجتماعی این فضاحت (خیرش و قیام) به جان هم انداخته است.

روزنامه جمهوری اسلامی در وحشت از همین عواقب هشدار داد: «حوادث را ابزار و بهانه تسویه‌حساب‌های سیاسی قرار ندهیم».(جمهوری اسلامی ۲۴دی ۹۸)

در این میان رسانه‌ها و مهره‌هایی هستند که تلاش مذبوحانه می‌کنند تا نظام را از زیر بار این بحران بیرون بکشند.

عباس عبدی، از عناصر باند موسوم به اصلاح‌طلب، از این قماش افراد است که با ساختن یک «سناریویی احتمالی» پوچ و با صغری و کبری‌ بافتن غیرمنطقی و بی‌ربط تلاش کرده دولت آمریکا را مسبب حادثه قلمداد کند: «یکی از آنها اظهارنظر لطیف و عجیب ترامپ است که حتی اعلام کرد ایرانی‌ها به اشتباه این کار را کرده‌اند، در حالی که او کارهای نکرده را هم به ایران منتسب می‌کرد، چگونه این اقدام را اشتباه دانست؟ معنای آن چیست؟ موضع پمپئو که خیلی سریع و با قاطعیت این سقوط را با موشک اعلام کرد و هر دو نفر از اولین افرادی بودند که این ادعا را اعلام کردند. عدم پاسخگویی به حمله‌ ایران به پایگاههای آمریکا نیز می‌تواند قرینه‌ای بر آنچه در ادامه گفته می‌شود باشد. به‌ویژه آن‌که در حمله آمریکا به عراق نیز چنین اتفاقی رخ داده است. کدام اتفاق؟ این‌که ایالات متحده از طریق جنگ الکترونیک، در سیستم ارتباطی هواپیمایی غیرنظامی ایران اختلال ایجاد کرده باشد».(روزنامه اعتماد ۲۴دی ۹۸)

اما واقعیت فراتر از این است که فرضیه‌سازی‌های بلاهت‌بار اینچنینی بتواند روی آن سرپوش بگذارد.

یکی از عناصر باند مغلوب در روزنامه جهان صنعت ضمن اشاره به سخنان علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی که از متهم شدن به دروغگویی شکوه کرد، می‌نویسد: «سخنگوی دولت در نشست خبری خود و در جمع خبرنگاران گفتند: ما به دروغگویی و پنهان‌کاری متهم شدیم در حالی که این‌طور نبود. بد نیست اگر ایشان و دیگر مقامات مسئول امروز از خود بپرسند چرا افکار عمومی دروغگویی آنان را ساده‌تر و راحت‌تر از صداقت‌شان باور می‌کند؟ پاسخ را نیز باید در عملکرد خود در ماجرای اخیر و هم‌چنین سوابق خود بیابند. در موارد دیگری نیز دروغهای بزرگی به ملت گفته شده است، به‌عنوان مثال از یادمان نرفته که در ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای، عده‌ای را محاکمه و از آنان اعتراف تلویزیونی پخش کردند. چند سال بعد اما روشن شد که اساساً این بازداشت‌شدگان هیچ‌یک در این ترورها دست نداشتند و صرفاً سناریوسازی بوده است. مسأله به این بزرگی افشا و معلوم شد که مسئولان امنیتی و غیرامنیتی یا صدا و سیما به مردم دروغ گفته‌اند...».(جهان صنعت ۲۴دی ۹۸)

روزنامه ابتکار هم در رابطه با دروغگویی و پنهان‌کاری رایج نوشت: «چند روز کتمان واقعیت، بی‌اعتمادی را بر جامعه حاکم کرده است. نارضایتی که اکنون به‌وجود آمده به‌دلیل صحبت‌های مسئولانی‌ست که تا قبل از انتشار بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح همگی با اطمینان احتمال برخورد موشک با هواپیمای مسافربری را صفر می‌دانستند. حال آن‌که اکنون جملگی ابراز پشیمانی کرده و از این‌که در جریان اطلاعات کاملی از واقعه نبوده‌اند، شکایت دارند...».(ابتکار ۲۴دی ۹۸ )

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران هم در بیانیه‌یی نسبت به عواقب دروغگویی و پنهاکاری رایج هشدار داده است: « انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران تاکنون و در چند نوبت نسبت به این وضعیت اعلام خطر کرده است ولی ظاهراً هیچ گوش شنوایی وجود ندارد». (روزنامه اعتماد ۲۴ دی ۹۸ )

فضاحت دروغگویی و پنهان‌کاری در کلمات پاسدار حاجی‌زاده، سرکرده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران نیز به‌وضوح مشاهده می‌شود آنجا که گفت: «بنده موقعی که مطلع شدم صبح چهارشنبه بلافاصله به مسئولان اطلاع دادم این موضوع را. به من گفتند یک هدفی را زدیم ولی تقارن این یک مقداری مرا به شک انداخت. من غرب کشور بودم، بلافاصله حرکت کردم به سمت تهران ولی بین راه من زنگ زدم به مسئولان گفتم این اتفاق افتاده من احتمال بالا می‌دهم که هواپیماهای خودی را ما زده باشیم. خوب تا برسم به تهران دیدم ستاد کل نیروهای مسلح، معمول است، یک تیم بررسی حادثه تشکیل داده و اینها در واقع این تیم و کسانی‌که دخیل در این قضیه بودند کاملاً قرنطینه کردند. یعنی ما اجازه نداشتیم چیزی را به کسی بگوییم. ما اطلاع‌رسانی خودمان را کرده بودیم ولی لازم بود این بررسی صورت بگیرد».(تلویزیون شبکه خبر ۲۱دی ۹۸ )

بی‌تردید یکی از نهادهایی که پاسدار حاجی‌زاده مسئولان آن را از علت اصلی واقعه مطلع کرده شورای امنیت ملی رژیم و بیت خامنه‌ای به‌عنوان فرمانده کل قوای مسلح است.

بنا بر این ادعای خبرگزاری سپاه پاسداران(فارس) مبنی بر این‌که خامنه‌ای و روحانی ۴۸ساعت بعد از وقوع حادثه از علت آن باخبر شده‌اند، کثیف‌ترین دروغی است که در این رابطه گفته شده است. البته پاسدار حاجی‌زاده در اظهاراتش بند را آب داد و گفت این مقامات بالاتر بودند که خبر را قرنطینه و از انتشار بیرونی آن جلوگیری کرده‌اند.

تبعات این‌همه دروغ و دغل برای خامنه‌ای و نظامش خیزش و قیام دانشجویان و مردم بود که از روز ۲۱دی خواب از سر سران نظام پرانده‌اند چرا که در شعارهایشان دقیقاً همان چیزی را هدف گرفته‌اند که نظام در پی دربردن آن بوده است.

شخص خامنه‌ای و سپاه پاسداران جنایتکارش سیبل شعارهای قیام‌کنندگان هستند.

!«سپاه جنایت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند»

!«فرمانده کل قوا، استعفا، استعفا»

!«نه شاه میخوایم نه رهبر، نه بد میخوایم نه بدتر»

و....