آزادی تعدادی از اعضای دستگیر شده سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران شدگان در مقابل زندان اوین

۱۳۹۷/۰۹/۲۰

دستگیری تعدادی از اعضای سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد در تهران

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خبر داد در اولین ساعات بامداد امروز سه‌شنبه ۲۰آذر۹۷، مأموران اطلاعاتی و امنیتی رژیم آخوندی رضا شهابی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به همراه چند تن دیگر بازداشت شده و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با اعلام این خبر افزود:‌ در روزهای اخیر کارگران در سامانه شش شرکت واحد در مورد مطالبه تسهیلات مسکن دست به اعتراض زده‌اند.در جریان این اعتراضات دست‌کم یک کارگر معترض در دفتر مدیریت بهره‌برداری اقدام به خودسوزی کرد که از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

بدنبال این دستگیری سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بازداشت وزندانی کردن فعالین کارگری را شدیداً محکوم کرد و خواستار آزادی بی قید وشرط تمامی بازداشت شدگان شد.

از صبح سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷ خانواده های بازداشت شدگان و دوستان و همکاران آنها در مقابل زندان اوین تجمع کردند و خواستار آزادی عزیزانشان شدند.

به دنبال این تجمع در بعد از ظهر سه شنبه رژیم آخوندی ناچار از آزادی زندانیان شد. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن اعلام خبر آزادی دستگیرشدگان نوشت: به امید آزادی همه معلمان و کارگران و دانشجویان دربند.

پیش از این سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در تاریخ ۹آذر۹۷ طی بیانیه‌یی خواستار آزادی فوری کارگران بازداشتی هفت تپه شده بودند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بر بستن تمامی پرونده‌های قضایی گشوده شده برای سایر نمایندگان کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه تأکید کرده بود.