اخراج سفیر، زلزلهٔ سیاسی

۱۳۹۷/۱۰/۱سخن روز

اقدام دولت آلبانی در اخراج دو دیپلمات تروریست رژیم که یکی از آنها سفیر رژیم در آلبانی است، هم‌چون یک زلزلهٔ سیاسی لرزه بر اندام رژیم انداخته است.

سؤال‌ها و ابهام‌ها

در عرف دپیلماتیک معمولاً علت این قبیل اقدامات علنی بیان نمی‌شود یا بعد از گذشت مدتی برملا می‌شود. اما با توجه به این‌که پس از انتقال مجاهدین از عراق به اروپا، رژیم تمام توان و امکانات تروریستی خود را برای ضربه زدن به مجاهدین بسیج کرده است می‌توان با اطمینان نتیجه‌گیری کرد این اقدام دولت آلبانی در ارتباط با فعالیتهای تروریستی رژیم علیه مجاهدین در آلبانی بوده است.

گوشه‌ای از بیلان یکساله تروریسم خامنه‌ای

بیلان کوتاهی از اقدامات تروریستی رژیم طی همین سال جاری که مجاهدین به اروپا منتقل شدند از این قرار است:

در سال ۲۰۱۸ عملیات تروریستی رژیم علیه مجاهدین ۴برابر سال قبل شد و تاکنون ۸توطئه تروریستی در سال جاری که توسط این رژیم مذهبی به اجرا در آمده است کشف شده که وزارت اطلاعات در انجام آن نقش محوری داشته است.

  • توطئه‌های تروریستی بزرگ و طراحی عملیات تروریستی علیه مجاهدین خلق در آلبانی - زمانبندی طراحی این توطئه‌ها بعد از استقرار مصطفی رودکی، مسئول ایستگاه اطلاعاتی رژیم، در آلبانی است(یعنی یکی از دو نفری که از آلبانی اخراج شد) و در این توطئه‌ها دست داشته‌اند.
  • توطیه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس در تیرماه که در آن عوامل تروریست رژیم و دیپلمات تروریستهای آن در ۳کشور فرانسه، بلژیک و اتریش دست داشتند از جمله اسدالله اسدی، دبیر اول سفارت رژیم در اتریش که به‌خاطر تحویل بمب به تروریستها در آلمان دستگیر شد.
  • دستگیری ۲مأمور وزارت اطلاعات آخوندی در ماه بعد در آمریکا، حلقه دیگری از این زنجیره توطئه‌های تروریستی رژیم آخوندی بود که این نیز خنثی شد.
  • و نهایتاً توطئه تروریستی در دانمارک چهارمین دور از عملیات تروریستی بزرگ در این سال بود.

مدیریت عملیات تروریستی در سفارت‌خانه‌های رژیم مستقر است

اما نقطهٔ ثقل این توطئه‌ها در آلبانی بود؛‌ واقعیت این است که سفارتخانه‌های آلبانی در زمان شاه و خمینی ابتدا خیلی کوچک بود اما پس از انتقال مجاهدین به آلبانی، این رژیم غلامحسین محمدنیا را در سال ۲۰۱۶ به‌عنوان سفیرش در آلبانی تعیین نمود. وی قبلاً معاون وزارت اطلاعات در امور بین‌المللی و همچنین عضو هیأت مذاکرات هسته‌ای و جزو هیأت ظریف بود و وقتی به آلبانی آمد اقدام به تأسیس یک شبکه تروریستی جهت آماده‌سازی زمینه انجام عملیات تروریستی علیه مجاهدین خلق نمود.

در ماه مارس گذشته دولت و پلیس آلبانی یک طرح تروریستی بزرگ را کشف کردند که بر اساس آن وزارت اطلاعات رژیم ایران و سفارت آن در آلبانی درصدد انجام انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده بزرگ در مقابل مقر مجاهدین خلق در تیرانا در گردهمایی آنها به‌ مناسبت جشن نوروز در مارس گذشته بودند که پس از کشف آن، ۲تن از عناصر وزارت اطلاعات رژیم ایران نیز از آلبانی اخراج شدند.

در همین رابطه در ماه آوریل آقای ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، توضیح داد که دولت آلبانی با کشورهای اروپایی در رابطه با مقابله با طرحهای تروریستی رژیم ایران همکاری خواهد نمود.

در واقع رژیم ایران سفارتخانه‌هایش در کشورهای اروپایی را تبدیل به مراکز اجرای عملیات تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق نموده است. به‌همین علت است که رژیم بالاترین مسئولان اطلاعاتی خودش را به آلبانی فرستاده است.

یکی از عناصر وزارت اطلاعات این رژیم به‌نام اسداله اسدی اقدام به تحویل مواد منفجره به ۲نفر از عناصر اطلاعات رژیم کرده بود تا برای انفجار در گردهمایی سالانه مقاومت ایران در پاریس در ماه ژوئن مورد استفاده قرار دهد.