بحران ارز، رسوایی وعده‌های دروغ روحانی!

  • 1397/01/20

افزایش روز‌به‌روز قیمت ارز یا به عبارت دیگر سقوط آزاد ارزش پول ملی، نمودی از فروپاشی اقتصاد کشور و فروغلتیدن بخشهای بیشتری از مردم ایران در ورطه فقر و گرسنگی است.

اما این قضیه اکنون به یک بحران سیاسی تبدیل شده و رسوایی آخوند حسن روحانی و آمارهای او در مورد نرخ تورم و بهبود شاخصهای اقتصادی را به همراه داشته است.

۳-۲ماه پیش روحانی در گفتگوی تلویزیونی خود، با تأکید گفت که مردم خیالشان راحت باشد، قیمت دلار و ارز افزایش پیدا نخواهد کرد.

اما امروز این بحران و بحرانهای دیگر و شعله‌کشیدن قیام و انفجار خشم مردم به جان آمده، چشم‌انداز تیره و تاری پیش روی این دولت و حاکمیت فاسد ولایت فقیه قرار داده است.

در این رابطه است که زبان باند خامنه‌ای نیز علیه دولت روحانی بلند شده و یاسر جبرائیلی، یکی از عناصر این باند، می‌گوید: «امروز پس از قریب به ۵سال مدیریت لیبرال‌ها بر اقتصاد ایران، با وجود امضای برجام و افزایش ۱/۵میلیون بشکه‌یی فروش نفت، قیمت دلار ۲۶۰۰تومان نسبت به ابتدای دولت آقای روحانی افزایش یافته و به ۵۸۰۰تومان رسیده است. آیا حق نداریم بگوییم خسارت ۵سال حاکمیت لیبرال‌ها بیش از خسارات تحریم‌ها بوده است؟ راه‌حل این وضعیت ساده است. محترمانه کنار بروند یا لااقل مدیریت اقتصاد را به جریان انقلابی بسپارند تا اوضاع بهبود یابد».

در زمینه «نگرانی شدید مردم از پرواز دلار» و هم‌چنین بحران شکست سیاست خارجی و منطقه‌یی دولت روحانی، سایت فرارو وابسته به باند روحانی ۱۹فروردین ۹۷ می‌نویسد: « عده‌یی نیز سیاست خارجی دولت و حکومت را نقد می‌کنند و می‌گویند، وضعیت کنونی دلار ناشی از وضعیت سیاست خارجی منطقه‌یی ایران، به بن‌بست خوردن برجام و... است. کاربری در این باره معتقد است: «از سوریه شدن می‌ترسیدی؟ حالا ونزوئلا شدن رو ببین». واقعیتها را به مردم نمی‌گویند. بابا جمعه تمام میشه شنبه‌‌یی هم میاد! چطوره آب و صابون بیاریم روتونرو بشوریم»؟

سایت رجا نیوز وابسته به باند خامنه‌ای ۱۹فروردین ۹۷ نیز می‌نویسد: «دلار در مرز ۶۰۰۰تومان، مسئولان دولتی هم‌چنان در سکوت/ هسته‌یی تعطیل شد، قیمت دلار رکوردشکنی کرد!

وعده انتخاباتی روحانی برای بهبود وضعیت اقتصادی با حل پرونده هسته‌یی به‌دلیل بسیاری از مشکلات داخلی عملی نخواهد بود. روحانی در مدیریت مشکل ارز هم شکست خورده است. گزارش صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که قیمت بالای ارز طی سال گذشته ادامه داشته است. در پیش‌نویس بودجه سال آتی هم دلار با نرخ ۲۲۹۷۰ریالی تهیه شده است».

کیهان خامنه‌ای ۲۰فروردین ۹۷ با عنوان «دلار ۵۸۰۰تومانی دستاورد دولت برجام و تلگرام» ضمن حمله بهسیاست‌های دولت روحانی در زمینه برجام و تلگرام در مورد وضعیت شکست اقتصادی این دولت در گل مانده و به‌ویژه سیاست ارزی آن می‌نویسد‌: «دولتی که همه دستاوردش برجام و تلگرام باشد، در یک توفان بازار ارز همه چیز را می‌بازد و مردم را با انبوهی از وعده‌ها تنها می‌گذارد، وعده‌هایی که به‌ضرب آنها رأی مردم را گرفت و حالا حامیان و مروجان دیروزش هم یکی پس از دیگری توئیت می‌زنند و خودشان را لعنت می‌کنند که چرا باعث فریب مردم شده‌اند! میزان کفایت دولت برای اداره امور کشور از همین چیزها به خوبی معلوم است»!

مصطفی تاج‌زاده یکی از عناصر باند موسوم به اصلاح‌طلب نیز با اشاره به بحران اقتصادی رژیم و به‌ویژه بحران ناشی از افزایش نرخ ارز می‌گوید: «به نقطه‌عطف حذف یکی از دو دولت نزدیک می‌شویم. یا دولت پنهان باکنارزدن دولت قانونی ارکان حکومت را کامل در دست می‌گیرد یا مجبور به عقب‌نشینی می‌شود».

اگرچه در این اظهارنظرها لبه تیز حملات روی دولت روحانی است و به این واقعیت اعتراف می‌شود که این دولت در تمامی زمینه‌ها و به‌خصوص در زمینه اقتصادی و رشد نرخ ارز دولت ورشکسته و سرشکسته‌‌یی است، اماواقعیت این است که این تمامیت رژیم آخوندی است که ورشکسته و نزد مردم ایران سرشکشته است.

واقعیت این است که شکست دولت روحانی که به‌مثابه شکست کامل نظام است،‌ مصداق این شعار بارز مردم در قیام دیماه است: «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمام شد ماجرا»!