حادثه‌ای قابل پیشگیری

سانحه اتوبوس دانشجویان

هیاهو برای در بردن مقصر اصلی


۱۳۹۷/۱۰/۷

حادثه اتوبوس حامل دانشجویان مرکز علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان مرکز علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در روز چهارم دی و کشته شدن ۱۰تن و مجروح شدن بیش از ۲۵نفر از آنها، انعکاس وسیعی در شبکه‌های اجتماعی و مردمی داشت. بالاخص این‌که این حادثه یک هفته بعد از فاجعه آتش‌سوزی مدرسه در زاهدان و کشته شدن دلخراش ۴دانش‌آموز خردسال به‌وقوع پیوست و باعث شد فضای اجتماعی بیش‌از‌پیش نسبت به‌ علت تداوم چنین حوادثی حساس شده و نفرت عمومی نسبت به عامل اصلی این رخدادها که همان حاکمیت رژیم آخوندی باشد سمت و سو پیدا کند.

تلاش رژیم برای انحراف اذهان از علت سانحه

از اینرو رژیم برای انحراف اذهان سریع دست‌به‌کار شد تا با پخش فیلمهای خبری از محل حادثه و شرح چندبارهٔ واقعه، ابعاد فاجعه را در اذهان عادی کند. بالاخص این‌که ولی‌فقیه ارتجاع هم سراسیمه پیام تسلیتی فرستاد که در آن هیچ اشاره‌ای به استمرار این فجایع در نظام پلیدش نشده بود. یک کارگزار حکومتی هم در همان لحظات اول خواست ماجرا را روی سکته راننده سرشکن کند که به فاصله کوتاهی از چند جهت تکذیب شد. دستگاه سرکوب حکومت آخوندی هم دست‌به‌کار شد. از یک‌طرف در اولین اقدام حکومتی پس از این سانحه نیروهای ضدشورش به دانشگاه اعزام شدند. سپس قضاییه آخوندی وارد شد و از «بازداشت ۲نفر در ارتباط با تصادف مرگبار اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی و احضار ۲تن از مسئولان دانشگاه علوم و تحقیقات به دادستانی» خبر داد.

اینها همه نیرنگ‌هایی بود تا رژیم آخوندی از پاسخ به پرسش‌های اصلی در رابطه با این حادثه شانه خالی کند از جمله این پرسش که چرا دانشگاه آزاد با چپاول میلیاردی از دانشجویان از یک ناوگان اسقاطی برای حمل‌ونقل دانشجویان استفاده می‌کرده است؟ به چه علت در کشور‌مان ایران باید روزانه شاهد حوادث جانگداز و ضایعات انسانی تأسف‌بار باشیم. از تصادفات جاده‌ای تا آتش‌سوزی، ‌از ساختمان پلاسکو در تهران گرفته تا مدرسه ابتدایی شین‌آباد در پیرانشهر، از آتش‌سوزی مدرسه زاهدان تا حادثه سقوط اتوبوس حامل دانشجویان شریف در سال ۷۶ و تصادف اتوبوس دانشجویان قزوین در اردیبهشت سال ۹۵ و دهها حادثه قابل پیشگیری دیگر و از جمله همین تصادف اخیر.

فاش شدن چهره اصلی فاجعه سانحه اتوبوس

اما چهرهٔ اصلی فاجعه در پرتو اظهارات مردم از یک‌سو و بر اثر جنگهای باندی از سوی دیگر کم‌کم برملا شد. بر اساس آنچه که در ظرف همین مدت کوتاه فاش شده،‌ روشن شده است که دانشجویان پیش از این نسبت به خطر استفاده از اتوبوسهای اسقاطی برای حمل‌و‌نقل دانشجویان در جاده کوهستانی خطرناک هشدار داده بودند.

اتوبوس واژگون‌شده ۶سال پیش از رده خارج شده بود

مدیر‌عامل ستاد معاینه فنی خودرو شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری حکومتی فارس در فردای این سانحه فاش کرد که اتوبوس واژگون‌شده ۶سال پیش از رده خارج شده بود. وی که سید نواب حسینی‌منش نام دارد به خبرگزاری فارس گفت:‌ «اتوبوس چپ‌شده معاینه فنی نداشت و این وسیله نقلیه ۶سال پیش از رده خارج شده بود». وی افزود: «اتوبوس مورد نظر برای اسلامشهر و رباط کریم بوده و متأسفانه فاقد معاینه فنی بوده است. با توجه به معضل نوسازی ناوگان امسال هم ما گفتیم اگر خودروی فرسوده‌ای بتواند معاینه فنی اخذ کند اجازه فعالیت دارد. ۲ تا ۳هفته پیش معاینه فنی این اتوبوس مرگبار به اتمام رسیده بود و برای دریافت معاینه مراجعه نکرده بود. اما با این حال این ماشین به‌کار گرفته شد و کاملاً این خودرو فرسوده بود».