سعید مرتضوی گم شده است!

آخوند اژه‌ای و سعید مرتضوی جنایتکار

1397/01/27

آخوند اژه‌ای که پرتاب قندان به سوی عیسی سحرخیز و گازگرفتن گوش او را در شهرت‌نامه جنجالی خود دارد، به‌گونه‌یی شتاب‌زده پاسخ عجیبی در مورد سعید مرتضوی به سؤال یک سوال‌کننده داد. طرح این سؤال همراه بود با زمانی که اژه‌ای می‌خواست محل نشستش با دانشجویان مشهد را ترک کند. او برای به‌هم‌آوردن سر و ته موضوع گفت::

«حکم جلب سعید مرتضوی صادر شده ولی هنوز متأسفانه گیرش نیاورده‌اند، حالا نمی‌دانم چطور هست».

ماستمالی موضوعی به این مهمی و آن هم به این صورت به یک مضحکه و آبروریزی فاحش برای حکومت ولایت فقیه و قضاییهٔ او تبدیل شد. شبکه‌های اجتماعی بلافاصله به آن واکنش نشان داده و کامنتها و توییت‌های جالبی در این رابطه رد و بدل شد.

نمونه‌هایی از واکنش شبکه‌های اجتماعی به گمشدن! سعید مرتضوی

- «برادر لاریجانی در دفتر مرتضوی به او پیشنهاد شراکت در دزدی به همراهی آیت‌الله لاریجانی می‌دهد. این آن قسمت فیلم است که ما دیده‌ایم. با توجه به این‌که ما همه فیلم را ندیده‌ایم می‌توان فهمید چرا قوه قضاییه نمی‌تواند جهت ابلاغ حکم مرتضوی را گیر بیاورد»!

- «دخترم می‌پرسد چطور از عبدالمالک ریگی تو پایگاه آمریکا در افغانستان عکس می‌گیرن و دستگیرش می‌کنن ولی سعید مرتضوی رو نمی‌تونن پیدا کنن؟؟... از پاسخ می‌مانم...».

- «مردم دوگانه‌های زیادی در جمهوری اسلامی دیدند؛ از قطع دست یک بی‌نوا و فرار اختلاس‌گران میلیاردی، تا صحبتهای ظریف و رهبر مبنی بر وجود آزادی و خیل عظیم زندانیان سیاسی. این یکی را هم باید گذاشت در کنار آن دوگانه‌ها».

- «احتمالا بالن رفیق مرتضوی توی دریای سیاه سقوط کرده و آب بردتش سمت سواحل اروپای شرقی که اونجاگیر آدم‌بدای اروپا بیفته و از اونجا یه‌راست ببرنش یه‌جای بدتری مثل کانادا یا انگلیس و یا از همه اونا بدتر آمريکای جهانخوار. ایشون مثل آقای ریگی خوش‌شانس نبود که با هموطنانش به خاک ایران برگرده»!

سخنگوی قوه قضاییه: «حکم جلب مرتضوی صادر شده ولی هنوز گیرش نیاورده‌اند، حالا نمی‌دانم چطور است».

- نیاز به توضیح نیست. همه می‌دانند «چطور است».

«طفل ۵۰ساله‌‌یی به نام سعید مرتضوی،

دیریست گم شده است

با چشم‌های عینکی، موهای رنگ‌شده و سیبیل چخماقی

هر کس ازو نشانی دارد

ما را کند خبر

این هم نشان ما:

یک سو خلیج‌فارس

سوی دگر خزر»!

- این سعید مرتضوی معلومه در بچگی تو بازی قایم‌باشک خیلی وارد بوده و هیچ‌کس نمی‌تونسته پیداش کنه!

- «اگر روزی مرتضوی قاتل پیدا یا دستگیر شد شک نکنید که امتیازاتی بهش داده شده تا خودش رو برای جلوگیری از آبروریزی هر چه بیشتر نظام فاسد تسلیم کنه، ننگ بر حکومتی که هر اتفاقی که تو کشور بیفته همه با انگشت اونو به‌عنوان متهم اصلی نشون بدن».

- «ج.ا. در رزومه گم‌کردن دکل رو هم داشته، مرتضوی که جای خود داره»!

- «۱۵اسفند ۹۱ فیلم رشوه‌خواهی فاضل لاریجانی منتشر شد. ۱۷اسفند ۹۱ مرتضوی که رئیس سازمان اجتماعی بود و‌ عامل ضبط فیلم، بازداشت شد و اژه‌ای ۳ساعت در زندان با او حرف زد. حالا نمی‌تواند او را گیر بیارود، چون نمی‌خواهد پیدایش کند».

نصب پوستر تحت تعقیب سعید مرتضوی در اماکن

از دیگر ابتکارات مردمی نصب پوستر سعید مرتضوی به‌عنوان «تحت تعقیب» روی جعبه‌های برق و نیز در اماکن بود.تحت تعقیب

نام: سعید

شهرت: مرتضوی

جرم: معاونت در قتل زندانیان بازداشتگاه کهریزک سال ۱۳۸۸

نفس این ابتکار مردمی نشان می‌داد که مردم به‌جان‌ آمدهٔ ایران، روز حسابرسی از سران و دست‌اندرکاران جنایتکار این حکومت را لحظه‌شماری می‌کنند. حکومت و قضاییه‌یی که در صدور احکام قطع دست، درآوردن چشم، رجم و تعزیر و نیز حلق‌آویز دست باز دارد و به‌سادگی آب‌خوردن آن را به معرض اجرا می‌گذارد وقتی نوبت به دم و دمبالچه‌های خودش می‌شود خود را به کوچهٔ علی‌چپ می‌زند و اظهار تجاهل می‌کند. این در حالی است که بنا‌ به اعتراف رسانه‌های رژیم سعید مرتضوی ۹محافظ دارد که هر شیفت ۳نفر از وی محافظت و مراقبت می‌کنند. او (سعید مرتضوی) حتی هنگام محاکمه و دادرسی با تشریفات و نیز همراه با محافظان خود در دادگاه حاضر می‌شد.

سعید مرتضوی حامل رازهای سر به مهر فراوان!

«مراقب باشیم مرتضوی خاوری نشود، نه فرار کند و نه فراری داده شود. او حامل رازهای سربه‌مهر فراوانی است. بدون او تاریخ قضایی ایران در طول بیش از یک دهه پنهان خواهد ماند».(حسام‌الدین آشنا، معاون حسن روحانی)

***

محاکمه فرمایشی سعید مرتضوی، دادستان جنایتکار و قاتل کهریزک و نیز قاتل زهرا کاظمی با پرونده‌یی که به ادعای خبرگزاری حکومتی مهر مشتمل بر ۳هزار و ۸۵صفحه کیفرخواست بود، تنها به ۲سال حبس تعزیری منجر شد و آن هم هیچ‌گاه به اجرا درنیامد، بلکه در ادامه دهن‌کجی به خانواده‌های قربانیان، سعید مرتضوی به پست‌های حکومتی دیگری گماشته شد و به این شکل از جنایت‌های او تقدیر گردید.

اظهارات عجیب محسنی اژه‌ای فقط دست‌های پنهان جنایت را رو می‌کند و نشان می‌دهد جلادان و شکنجه‌گران و غارتگران اموال ملت چگونه در این نظام مصونیت دارند و می‌توانند هر کاری بکنند. خودشان می‌گویند که هیچ کنترلی روی سعید مرتضوی نبوده و وکیل او ۵ الی ۶ماه است که از او خبر نداشته است و اضافه می‌کنند: «در هیج جای تاریخ حقوقی کشور نداریم که فردی را با قرار ۲میلیارد تومانی با کفالت آزاد کنند».

در این اظهارات محمدجواد ابطحی دقت کنید:‌

«ما یک بار ۲جوان که ۷۰هزار تومان را زورگیری کرده‌اند ظرف ۲-۳هفته می‌گیریم، محاکمه می‌کنیم، حکم می‌دهیم و اعدام می‌کنیم. بعد آن‌طرف پرونده سعید مرتضوی که انواع و اقسام اتهامات را از مسائل کهریزک گرفته تا تخلفات بزرگ تأمین اجتماعی در آن دیده می‌شود، چندین سال معطل می‌ماند. ما تروریست و جانی و جاسوس و داعشی را قبل از این‌که حرکتی بکند می‌گیریم، بعد کار که به سعید مرتضوی که بغل‌دست‌مان است می‌رسد، می‌گوییم گیرش نیاوردیم. افکار عمومی اینها را نمی‌پذیرد و می‌گذارد پای سیاسی‌کاری و این خیلی خطرناک است».(روزنامه حکومتی ایران ۲۷فروردین ۱۳۹۷)

آیا سعید مرتضوی، سعید امامی دیگری است؟

آخوند علی یونسی، وزیر اطلاعات آخوندی در زمان محمد خاتمی، در اسفند ۱۳۹۶ در گفتگو با روزنامه حکومتی ایران سعید مرتضوی، دادستان وقت را مسؤل قتل خبرنگار و عکاس ایرانی کانادایی زهرا کاظمی معرفی کرد. اوگفت:‌ «مرتضوی اصرار داشت که وی جاسوس است. ما در وزارت اطلاعات، ۲کارشناس ضدجاسوسی این وزارت‌خانه را مأمور کردیم تا در هتلی با این خانم مصاحبه کنند. این کارشناسان رسماً اعلام کردند که به‌لحاظ فنی و علمی، زهرا کاظمی جاسوس نیست، اما سعید مرتضوی بر اصرار خود باقی ماند و این پرونده را از وزارت اطلاعات تحویل گرفت و به اطلاعات نیروی انتظامی واگذار کرد».

آخوند یونسی افزود:‌ «گویا در فرآیند بازرسی، تحویل اشیا و انتقال به بازداشتگاه، به‌دلیل مقاومت برای تحویل اشیا همراه خود، مورد ضرب ‌و شتم قرار می‌گیرد و سر او به جدول خیابان اصابت می‌کند و منجر به خونریزی مغزی او می‌شود که اگر چنان‌چه به‌موقع او را به بیمارستان منتقل می‌کردند حتماً او نجات می‌یافت».

یادآوری می‌شود که زهرا کاظمی دوم تیرماه ۱۳۸۲ برای تهیه گزارش و تصویر از تجمع خانواده‌های زندانیان در مقابل زندان اوین به آنجا رفته بود که بازداشت می‌شود و ۱۸روز پس از بازداشت، مرگ او در زندان اوین اعلام می‌شود.

در همان زمان این گمان وجود داشت که ممکن است برای پوشاندن «رازهای سربه‌مهر فراوان!» سعید مرتضوی، سعید امامی دیگر نظام باشد.

اما به‌نظر می‌رسد نظام ولایت فقیه حتی این ظرفیت را ندارد که برای تبرئه و به‌در‌بردن خودش از آماج خشم مردم ایران، به مجازات نمایشی جلادانش اقدام کند. زیرا به‌محض بازشدن پرونده‌ها، «رازهای سر‌به‌مهر فراوان!» برملا می‌شود. سعید مرتضوی گم نشده است، سعید مرتضوی جایی نرفته است. سعید مرتضوی اینجاست، درست در کنار غلامحسین محسنی اژه‌ای، سعید مرتضوی، محسنی اژه‌ای و صادق آملی لاریجانی است. سعید مرتضوی اصل نظام و عمود خیمه آن «علی خامنه‌ای» است. اگر هم فرار کرده باشد، خود آنها او را فرار داده‌اند.آن‌چه گم شده، حقوق به‌یغما رفته ملت ایران است که به‌زودی جوانان قیام و کانونهای شورشی آن را از حلقوم این حکومت بیرون خواهند کشید. روزی نه چندان دیر فرا خواهد رسید که کوچه‌ها و خیابانهای ایران پر ازاعلامیهٔ یافتن «تحت تعقیب» خواهد شد؛ تعقیب مجرم اصلی:‌ «علی خامنه‌ای».