کهکشان ایرانیان بر فراز دروازه براندنبورگ

یک غیرممکن دیگر توسط مقاومت ایران، اشرف‌نشانان و ایرانیان آزاده، ممکن شد. به‌گفته برخی خبرگزاریها بیش از ۱۵هزار ایرانی میهندوست و آزادیخواه در پی فراخوان مسعود رجوی، رهبر مقاومت ایران، برای برگزاری تظاهرات، دست به تظاهراتی باشکوه برضد فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران و حامیان مماشات‌گر آنها زدند.

در این تظاهرات که شماری از شخصیت‌های سیاسی هم‌چون پاتریک کندی و اینگرید بتانکور هم شرکت داشتند، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی طی ارسال پیامی خطاب به شرکت‌کنندگان در تظاهرات گفت:

«به‌پاخاستگان برای آزادی ایران! اشرف‌نشانها و یاران مقاومت که از سراسر آلمان در برلین گرد آمده‌اید!… حضور شما در این جا، در سومین تظاهرات بعد از اجتماعات بزرگ یاران و تظاهرات هم‌میهنان‌مان در بروکسل و واشنگتن، حرف روشنی دارد».

مریم رجوی همچنین تأکید کرد: «در این تظاهرات بزرگ حرف شما و مردم ایران رو به جامعه جهانی و مشخصاً اروپا این است: سیاست امتیاز دادن به‌استبداد مذهبی باید متوقف شود.

سیاست حفاظت از آخوندها در برابر سرنگونی و سیاست غذا دادن به ‌مارهای عمامه‌دار دردی از این رژیم دوا نمی‌کند».

خبرگزاریهای بین‌المللی مختلفی این تظاهرات را انعکاس دادند از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس با مخابره ۲۵عکس از تظاهرات نوشت: «مریم رجوی، در گردهمایی برای قیام و مقاومت مردم ایران در دروازه براندنبورگ سخنرانی کرد. این سخنرانی از یک واید‌ اسکرین پخش شد».

در این تظاهرات بزرگ بیش از ۱۳شخصیت از اروپا، آمریکا و آسیا سخنرانی کردند. یکی از موضوع‌های واحد در سخنرانی همه شخصیت‌ها، شناسایی و به‌رسمیت شناختن مقاومت ایران به‌عنوان تنها آلترناتیو دیکتاتوری حاکم بر ایران بود. آنها از جامعه جهانی خواستند که مقاومت ایران را که تنها نماینده واقعی مردم ایران است، به‌رسمیت بشناسند. از جمله پاتریک کندی، خطاب به جمعیت گفت: « من در تمام عمرم در سیاست بودم. در انتخابات زیادی شرکت کرده و پیروز شده‌ام. اکنون وقتی می‌بینم مجاهدین مورد حمله و شیطان‌سازی قرار می‌گیرند، می‌پرسم چرا آخوندها نمی‌توانند به طرح ۱۰ماده‌ای خانم رجوی برای فردای ایران حمله کنند؟… جوابش این است، برای این‌که مجاهدین برحق هستند».

خبرگزاری DPA آلمان در ساعت ۱۹به وقت محلی خبر تظاهرات ایرانیان آزاده در برلین را این‌گونه مخابره کرد:

«تظاهرات بزرگ علیه مجازات اعدام در ایران»… (رژیم) ایران سال‌هاست که به‌علت اعدام‌های متعدد در مرکز انتقادات بین‌المللی قرار دارد».

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در همین رابطه در سخنرانی خود خطاب به صدراعظم آلمان گفت:

«اجازه بدهید در مورد حقوق‌بشر هم، به‌طور خاص از خانم مرکل درخواست کنم که در سطح اروپا رهبری یک ابتکار ویژه علیه رژیم آخوندی به‌خاطر نقض حقوق‌بشر را به‌عهده بگیرد. از جمله توقف آزار و اعدام و کشتن زندانیان زیر شکنجه و تشکیل یک هیات بین‌المللی برای بازدید از زندانها و زندانیان سیاسی».

رادیو آلمان (دویچه‌وله) در قسمتی از انعکاس خبر تظاهرات بزرگ برلین این‌گونه گزارش کرد:

«پاتریک کندی، نماینده دموکرات مجلس آمریکا، میهال کامپنسکی، نماینده پارلمان لهستان، سناتور جری هورگان، نماینده سنای ایرلند، توماس نورد، نماینده مجلس فدرال آلمان، ادوارد لینتنر، معاون سابق وزیر کشور آلمان و خانم اینگرید بتانکورد، کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری کلمبیا از جمله سیاستمدارانی بودند که در گردهمایی برلین سخنرانی کردند یا پیام فرستادند».

به گزارش رادیو آلمان در این تظاهرات بزرگ که هیأتی از مقاومت سوریه نیز شرکت کرده بود،

خیابان عریض ۱۷ژوئن تا دروازه براندنبورگ بسته شده و شرکت‌کنندگان با لباسهای زرد متحدالشکل و در دست گرفتن تصاویری از رهبران سازمان مجاهدین و پرچم شیر و خورشید ایران به‌صورت بالن‌هایی بزرگ، شعار سرنگونی رژیم ایران را سر دادند و لغو مجازات اعدام را خواستار شدند.

هیأت مقاومت سوریه در این تظاهرات خطاب به کشورهای خاورمیانه گفت:

«ما به تمام کشورهای منطقه که از دست دخالت‌های رژیم در عذاب هستند می‌گوییم از مقاومت ایران حمایت کنید تا سرنگونی هر دو نظام بشار اسد و رژیم آخوندی تحقق یابد. ما به همه رزمندگان آزادی در اشرف۳از همین تریبون سلام و درود می‌فرستیم. انقلاب تا پیروزی».

از دیگر رسانه‌هایی که این تظاهرات بزرگ را پوشش دادند، می‌توان از خبرگزاری رسمی اسپوتنیک روسیه نام برد که خبر تظاهرات هواداران مقاومت ایران در برلین را منتشر کرد و در اقدامی دیگر به مدت ۴۵دقیقه گزارش مستقیم تصویری از این تظاهرات بزرگ را که یک سایت روسی دیگر به‌نام «روپت‌لی» پخش کرده بود، بازپخش کرد.

در پی پخش سخنرانی ویدئویی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در این تظاهرات باشکوه، در حالی‌که جمعیت گسترش یافته در میدان، به‌طور مداوم با کف زدنهای ممتد و مکرر خود آنرا مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌داد، مریم رجوی خطاب به دولتهای اروپایی گفت:

«آیا تاریخ آلمان و تاریخ سایر ملت‌های اروپا این آموزش را به‌ جهان نداد که مماشات با فاشیسم چه‌بهای سنگین و خونینی برای تمام بشریت دارد؟… همه به یاد داریم که یک دهه پیش، وقتی که رئیس‌جمهور قبلی همین رژیم برای انکار هولوکاست نعره می‌کشید، صدراعظم آلمان با اشاره به‌اظهارات او گفت:

«در سال ۱۹۳۳نیز شعارهای نازی‌ها به‌عنوان حرف‌های بی‌اهمیت جلوه داده شد اما آلمان از تاریخ خود آموخته و موظف است که با آنچه در شرف آغاز است، مقابله کند».

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت سپس چند سؤال اساسی را مقابل کشورهای اروپایی قرار داد و از جمله گفت:

- «۳۰سال دیالوگ سازنده و دیالوگ انتقادی و دیالوگ در مورد انواع و اقسام مشوق‌ها به کجا رسید؟

- آیا ندیدید که قیام‌ها و جنبش اعتراضی بعد از آن چطور رژیم را به‌ دوران پایانی‌اش رسانده است؟‌

- آیا عملیات جاسوسی و تروریستی آخوندها در اروپا و در خاک آلمان، ناقوس تغییر سیاست را به‌صدا در نیاورد؟‌

- آیا جنگ‌افروزی‌ و موشک‌پرانی‌ها و حملات اخیر این رژیم به نفتکش‌ها و ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی برای تجدید نظر در این سیاست کافی نیست؟

- آیا نقطه امید اروپا به‌ میانه‌روی در درون رژیم یعنی آخوند روحانی که حالا دست‌بوس پاسداران به‌خاطر حملات موشکی شده است، مهم‌ترین بهانه و دستاویز کنار آمدن با فاشیسم دینی را از بین نبرده است؟

- آیا‌ ۴۰سال سراب استحاله و افسانه مدراسیون و رفرم در رژیم آخوندی کافی نیست؟

- آیا تاریخ آلمان و تاریخ سایر ملت‌های اروپا این آموزش را به‌ جهان نداد که مماشات با فاشیسم چه‌بهای سنگین و خونینی برای تمام بشریت دارد؟

- راستی اگر آخوندها از اروپا آسوده خاطر نبودند، چگونه می‌توانستند این‌ همه گستاخی کنند؟»

یک سخنرانی آتشین در زیر رگبار باران به اینگرید بتانکور، کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری کلمبیا تعلق داشت که گفت:

«هیچ رگباری ما را از گفتن سخنانمان باز نخواهد داشت»، وی خطاب به آخوند علی خامنه‌ای، ولی‌فقیه ارتجاع، گفت: «خامنه‌ای ما به سراغت خواهیم آمد به‌خاطر همه جنایاتت. به‌خاطر همه کسانی که دستت به خو نشان آغشته است». او ضمن حمایت از مجاهدین و مقاومت ایران گفت: «بسیاری از ما در اینجا قیمت سنگینی برای آزادی پرداخته‌ایم. در این محل، در این شهر آزادی، صدای آزادی ایران قویتر می‌شود تا به گوش جهان برسد. ما اینجا هستیم تا به دولتهایمان در اروپا بگوییم که دیگر هیچ توافق و سازشی با ملاهای جنایتکار و فاسد نمی‌خواهیم».

شراره‌های آتشفشانی که ایرانیان آزاده و مقاومت ایران در روز شنبه ۱۵تیر ۹۸در برلین به‌پا کردند به‌وسیله خبرگزاریهای معتبر تا دورترین نقاط جهان پرتو‌ افکن شد و یک‌بار دیگر ثابت کرد صدای مردم و مقاومت مردم ایران نه تنها خاموش شدنی نیست بلکه به شکلی دم‌افزا توسط ایرانیان آزاده و اشرف‌نشانها بلندتر از پیش در تمامی جهان طنین‌انداز خواهد شد.