به‌سوی یک ایران آزاد و دموکراتیک پیام مریم رجوی به کنفرانس جوامع ایرانی در آمریکا

۱۳۹۷/۰۶/۳۱

مریم رجوی

روز شنبه ۳۱شهریور۹۷(۲۲سپتامبر۲۰۱۸) کنفرانس جوامع ایرانی در آمریکا با عنوان گردهمایی قیام ایران، در مسیر آزادی-آلترناتیو دمکراتیک، در حمایت از تظاهرات و قیام مردم ایران و معرفی آلترناتیو دمکراتیک، در شهر نیویورک برگزار شد. در این جلسه شماری از شخصیت‌های سیاسی از آمریکا و اروپا حضور داشتند و به ایراد سخنرانی پرداختند.

مریم رجوی در یک پیام ویدئویی به این کنفرانس که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد، به بررسی تحولات پرشتاب ایران و چشم‌انداز یک ایران بدون استبداد مذهبی پرداخت.

هموطنان

شخصیت‌های محترم،

اعضای جوامع ایرانی در ایالت‌های مختلف آمریکا،

شما امروز اجتماعی از اراده‌های مصمم برای به‌دست آوردن آزادی ایران تشکیل داده‌اید. چنین اجتماعاتی در سراسر جهان و پشتوانه اجتماعی این مقاومت در داخل کشور، خود تجسم نقشه‌مسیر آزادی و دموکراسی در ایران است. امروز می‌خواهم به‌طور خلاصه درباره نقشه‌مسیر آزادی و برنامه مقاومت ایران برای آینده صحبت کنم.

تحولات پرشتاب ایران، چشم‌انداز ایران بدون استبداد دینی را روشن کرده است. از قیام دیماه ۹۶ تا امروز، جامعه ایران از جنبش و اعتراض نایستاده است. در مرداد گذشته دست کم ۲۷شهر ایران دوباره قیام کردند.

رژیم بیش از هزار نفر از قیام‌کنندگان را دستگیر کرد، اما باز هم نتوانست جنبش اعتراضی در سراسر ایران را متوقف سازد. هم‌چنان که مسعود رجوی گفته است:‌ «این قیامی است تا سرنگونی و پیروزی» که «تداوم دارد، گسترش می‌یابد، عمق پیدا می‌کند، با مقاومت سازمان‌یافته پیوند و پشتوانه دارد، و دشمن ضدبشر در برابر آن راه‌حل و برون رفتی ندارد».

امروز هم آنچه وحشت آخوندهای حاکم را مضاعف کرده، نقش سازمان مجاهدین و کانونهای شورشی در هدایت و استمرار قیام‌هاست. کارشناسان رژیم می‌گویند:‌ «عنصر تعیین‌کننده به نسبت اغتشاشات دیماه ۹۶ متشکل شدن اغتشاشگران است، تشکل‌هایی به‌نام کانونهای شورشی درست کرده‌اند که هم قدرت تکثیر نیرویی دارند و هم از پتانسیل جایگزینی فرماندهان... صحنه برخوردار می‌باشند»‌.

نقشه‌مسیر آزادی در همین قیام‌ها و اعتراضهای بی‌وقفه و در مبارزه کانونهای شورشی خود را آشکار می‌کند.

همزمان، رژیم از نظر سیاسی و بین‌المللی در محاصره قرار گرفته و از نظر اقتصادی با فروپاشی مواجه است. در ۱۲ماه گذشته پول رسمی کشور بیش از دو سوم ارزش خود را از دست داده است و رژیم به‌ نقطه‌یی رسیده که باندهایش علناً رئیس‌جمهور خود را به‌حذف فیزیکی تهدید می‌کنند.

آخوندها راهی ندارند که خود را از محاصره انواع خطرات خارج کنند. به‌همین دلیل بالاترین مهره‌های نظام‌شان را با ریسک‌ها و هزینه‌های کلان سیاسی برای زدن ضربه‌های بزرگ به‌ مقاومت ایران فعال کرده‌اند. کشف شماری از توطئه‌های تروریستی و جاسوسی رژیم علیه مقاومت ایران در آلبانی، فرانسه و آمریکا در ماه‌های اخیر، دستگیری یک مقام اطلاعاتی ارشد رژیم که تحت پوش یک دیپلمات در اتریش، طرح تروریستی علیه مقاومت را فرماندهی می‌کرد و هشدار اخیر وزارت‌خارجه فرانسه به احتمال گروگان‌گیری دیپلمات‌هایش توسط رژیم، برای دربردن همان دیپلمات‌تروریست، بخشی از شواهد این سیاست است. دو هفته پیش نیز آخوندها با حمله موشکی به‌ مراکز احزاب کرد ایرانی دهها تن از مسئولان و اعضای آنها را شهید و مجروح کردند. همزمان در جنایت تنفرانگیزی، سه مبارز کرد را پس از سال‌ها شکنجه و اسارت بدار آویختند.

با این جنایتها آخوندها دولتهای غربی را هم به‌ آزمایش کشیده‌اند. در چنین شرایطی هر گونه عدم جدیت یا انفعالی از جانب دولتهای غرب، اقدامات تروریستی رژیم را تشدید می‌کند.

این وضعیت حقانیت مبارزه مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم و ضرورت آن را اثبات می‌کند. آزادی در ایران و ثبات و امنیت در منطقه و جهان موضوع واحدی است. و راه به‌دست‌آوردن آن به‌زیر‌کشیدن ولایت فقیه است.

دوستان عزیز، هموطنان،

می‌خواهم بگویم برای رسیدن به مقصد بزرگ مردم ایران چه راهی در پیش گرفته‌ایم و چه افقی در برابر خود داریم.

ما خواهان برقراری حاکمیت مردم هستیم. ما برای برپایی یک جمهوری مبتنی بر آرای مردم مبارزه می‌کنیم. ما یگانه معیار مشروعیت مقامهای کشور را آراء آزادانه مردم می‌دانیم.

ما بر حقوق‌بشر، مطابق اعلامیه جهانی حقوق‌بشر تأکید داریم که به میثاق‌های مصوب ملل ‌متحد تکیه دارد.

طرح ما در برگیرنده لغو مجازات اعدام است.

احکام شریعت آخوندی که مرجع قانون جزای این رژیم است، در ایران فردا جایی ندارد.

ما همچنین بر جدایی دین و دولت تأکید داریم.

مشارکت فعال و برابر زنان در رهبری سیاسی جامعه، راهبرد مقاومت ما در دوران پایداری و نبرد برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه است و همچنین راهبرد ما برای برقراری آزادی، دموکراسی و برابری پس از سقوط رژیم ولایت فقیه.

ما برای برقراری یک نظم اقتصادی و اجتماعی تازه مبتنی بر آزادیبه‌پاخاسته‌ایم.

نقشه‌مسیر ما ریشه‌کنی فقر، گسترش عدالت اجتماعی، افزایش قدرت اقتصادی شهروندان و دستیابی تمام آنها به فرصت‌های برابر در اشتغال و کسب و کار است.

دموکراسی در ایران فردا بر پایه اشتراک عمل ملیت‌های آزاد شده از دیکتاتوری شکل می‌گیرد.

در این رابطه طرح ۱۲ماده‌یی شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران که ۳۵سال پیش تصویب و اعلام شده، هنوز هم یکی از جامع‌ترین الگوهای جهانی است.

در ایران فردا، سیاست صدور تروریسم این رژیم با صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز جایگزین می‌شود و سپاه پاسداران و تمام نهادهای سرکوب و جاسوسی و تفتیش عقاید، منحل می‌شود.

بر اساس برنامه‌های مصوب شورای ملی مقاومت ایران بعد از سرنگونی رژیم، یک دولت موقت تشکیل خواهد شد که مسئولیت انتقال "حاکمیت" به مردم ایران و برگزاری یک انتخابات آزاد برای تشکیل مجلس مؤسسان حداکثر طی شش ماه را برعهده‌ دارد و سرانجام این‌که ما یک قانون اساسی می‌خواهیم که اساس آن را آزادی، دموکراسی و برابری تشکیل دهد.

این نقشه‌مسیر آزادی است. این نقشه‌مسیر ساختن و آباد کردن میهنمان ایران است.

دوستان عزیز،

در ارتباط با تصمیم شورای امنیت ملل ‌متحد برای بررسی مسأله ایران در اجلاس ۲۶سپتامبر باید خواست‌های مقاومت ایران را که از سال‌ها پیش بر آن تأکید کرده خاطرنشان کنم:

ضروری است که شورای امنیت به نقض وحشیانه حقوق‌بشر و مشخصاً شکنجه و کشتار زندانیان سیاسی و تروریسم و جنگ‌طلبی این رژیم در منطقه رسیدگی کرده تصمیم‌های الزام‌آوری را برای واداشتن این رژیم به‌ توقف جنایت‌هایش تصویب کند.

سرنگونی و تغییر دموکراتیک و برپایی ایران آزاد برعهده مردم و مقاومت ماست. در همین راستا حمایت از قیام‌ مردم ایران برای سرنگونی رژیم، کمک به صلح و همزیستی در منطقه و جهان است.

شریانهای مالی رژیم که راه تأمین مالی بیت‌ خامنه‌ای و سپاه پاسداران است، باید مسدود شود این خواست مردم ایران و لازمه صلح و امنیت در منطقه و جهان است.

در عین‌حال خاطرنشان می‌کنیم که اساس خطر این رژیم در سرکوب جامعه ایران است. بنابراین قاطعیت در مقابل رژیم تنها زمانی اثربخش خواهد شد که مسأله نقض حقوق‌بشر، قیام مردم ایران و تروریسم آخوندها وارد معادله ایران شود.

از ایالات متحده می‌خواهیم شبکه‌ عوامل این رژیم را از کشور خود اخراج کند.

و از دولتهای غرب می‌خواهیم سفارت‌خانه‌های رژیم، این مراکز هدایت جاسوسی و تروریسم را تعطیل کنند.

و نیروهای جنایت‌کار این رژیم را از سوریه و عراق اخراج کنند.

کرسی سازمان ملل ‌متحد نباید به یک رژیم تروریستی تعلق داشته باشد. این کرسی متعلق به مردم و مقاومت آنهاست. در پایان مجدداً به اجتماع پرشور شما، درود می‌فرستم.

سلام بر آزادی

سلام بر مردم ایران