سخنرانی مریم رجوی در جلسه افطار ماه مبارک رمضان: رمضان ایران در قیام علیه استبداد مذهبی

۱۳۹۷/۰۲/۲۹

سخنرانی مریم رجوی در جلسه ماه مبارک رمضان

روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، به‌مناسبت ماه مبارک رمضان، یک جلسه افطار با عنوان پیام اسلام صلح و آزادی، با شرکت شماری از شخصیت‌های مسلمان عرب، از اردن، سوریه، الجزایر، یمن و جامعه مسلمانان فرانسه در اورسور اواز برگزار شد. مریم رجوی در این جلسه ضمن تبریک ماه رمضان به مردم ایران و مسلمانان جهان، آرزو کرد که این ماه، ماه رهایی، صلح و همبستگی برای تمام جهان باشد. وی گفت:‌

مریم رجوی@Maryam_Rajavi_P

کنفرانس: پیام صلح و آزادی اسلام #رمضان #ایران https://www.pscp.tv/w/bdBctDFYSlFra3JhRE9ZUUx8MXJtR1BtZ05QWG5KTv_Z2uLHTnm1KyRHdnNyPzXhNqG9VZHbBulF5hEQ344_ …

7:56 PM - May 19, 2018

کنفرانس: پیام صلح و آزادی اسلام #رمضان #ایران

pscp.tv

Twitter Ads info and privacy

حضار محترم، دوستان عزیز،

از حضور شما در خانه مقاومت ایران بسیار خوشوقتم. به خصوص که در نخستین روزهای ماه مبارک رمضان، افطار را در کنار شما و با جمع ارزشمند شما برگزار می‌کنیم.

آرزو می‌کنم که پیام این ماه که رهایی و صلح و همبستگی است تمام جهان به‌ویژه کشورهای مسلمان را فرا بگیرد و برای جامعه مسلمانان فرانسه، برادری و همدلی و آرامش آرزو می‌کنم.

از خدای بزرگ می‌خواهم که برادران وخواهران ما در کشورهای خاورمیانه به‌ویژه ملت برادر ما سوریه را از جنگ و کشتار و ویرانی و از سلطه شوم ولایت فقیه رها کند. هم‌چنین همدردی خودمان را با مردم رنجدیده فلسطین به‌خاطر وقایع ناگوار اخیر اعلام می‌کنیم.

دوستان عزیز،

در کشور ما در شب اول رمضان، مردم شجاع کازرون علیه رژیم به‌پاخاستند. با شلیک مزدوران رژیم، تعدادی شهید و بسیاری مجروح و مضروب و دستگیر شدند. اما مقاومتی ستودنی از خود نشان دادند. به دنبال سرکوب خونین مردم، خواستار اعزام هیات تحقیق ملل متحد و نیز آزادی بلادرنگ دستگیرشدگان شدم. در این روزها، مادران داغدار و قلب‌های دردمند مردم کازرون بی‌شک همبستگی و عواطف همه مردم ایران را با خود دارند. درود بر مردم قهرمان کازرون.

بله، رمضان ایران رمضان قیام است. قیام برای آزادی و عدالت. برای هموطنان‌ام در ایران به‌خصوص جوانان آزاده که به‌قیام و اعتراض برخاسته‌اند، پیروزی بر استبداد مذهبی را آرزو می‌کنم. باشد که رحمت و لطف خدا رنج‌ها و مبارزه ملت ایران را به فطر آزادی برساند.

‌يَا أَيُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُتِبَ عَلَيْکُمُ الصِّيَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَی الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ (سوره بقره آیه ۱۸۳)

ای ایمان‌آورندگان، روزه بر شما نوشته شده. همان‌گونه که بر پیشینیان شما. باشد که پرهیزکار شوید.

همه‌ ادیان گوهر واحدی دارند؛ و همه، بشر را به‌تقواپیشگی فرا می‌خوانند و همه هدف مشترکی دارند که رهایی انسان از غل و زنجیرهاست.

آیا انسان می‌تواند بر نیروهای سرکش درون و بیرون خودش مسلط شود؟ روزه گرفتن پاسخ آری گفتن به‌این پرسش است.

بله، انسان وقتی که فدا می‌کند و بها می‌پردازد، می‌تواند زنجیرها را از هم بگسلد. می‌تواند بر آنچه به‌او زیان می‌رساند، مسلط شود. و می‌تواند قوای طغیان‌گر را مهار کند. معنای تقوا همین است. این ارزش تنها متعلق به‌اسلام یا ادیان دیگر نیست؛‌ بلکه مادر فضیلت‌های بشری است.

اما تقوا چگونه به‌دست می‌آید؟ این ارزش با گوشه‌نشینی و کناره‌گرفتن کسب نمی‌شود. این «یک مفهوم خلاق و رزمنده و تکاملی و مبارزاتی است».

بنابراین، تقواپیشگان حقیقی آن‌هایی هستند که بر موانع رهایی انسان شورش کرده‌اند. آن‌هایی که به‌قول قرآن بهترین کسانی هستند که برای مردم پدیدار شده‌اند. کسانی که به کارهای شایسته ‌فرا می‌خوانند و از بدی‌ها باز می‌دارند.

هم‌چون کاروان۱۲۰هزار شهید سرفرازی که برای آزادی به نبرد با رژیم آخوندی به‌پا خاستند و هم‌چون قیام‌کنندگان ماه‌های اخیر در ایران. آن‌ها به‌بهترین نیکی‌ها و پسندیده‌ترین کارها فراخوان داده‌اند که همانا آزادی است.

آن‌ها زشت‌ترین بدی‌ها و ناپسندترین کارها را مردود شمرده‌اند که همانا استبداد مذهبی است.

دوستان گرامی،

برای همه روشن است که روزه‌داری از دیدگاه اسلام، سختی کشیدن نیست. درست برخلاف آن‌چه آخوندهای خمینی‌صفت می‌گویند، این کلام خداست که می‌گوید هدف گشایش است.