مریم رجوی:‌خیزش‌های همزمان در استانهای مختلف؛ شعله‌های اراده آزادی‌ستان مردم ایران

مریم رجوی

  • 1397/02/02

هموطنان عزیز،

جوانان قیام‌آفرین،

اعتصاب‌ها و اعتراضهای همزمان در شهرهای مختلف استانهای کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و خیزش مردم کازرون، که حالا به هفتمین روز خود رسیده، هم‌چنان‌ که خیزش دو ماهه کشاورزان اصفهان و خیزش هفته‌های گذشته هموطنان عرب در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان، بازهم آمادگی عظیم جامعه ایران برای گسترش قیام‌ها جهت سرنگونی رژیم ولایت فقیه را تأیید می‌کند.

دستگیری و کشتار، از جمله قتل زندانیان در زیر شکنجه، بر اراده آزادی‌ستان مردم ما اثر ندارد. مردم ایران دیگر نمی‌خواهند فقر و اختناق و حاکمیت استبداد مذهبی ادامه پیدا کند.

یک هفته است که صدای اعتراض و حق‌‌طلبی ملت ایران از زبان مردم دلیر کازرون شنیده می‌شود. فریادشان این است که ما زن و مرد جنگیم و وای به‌روزی که مسلح شویم. این خروش، فرزندان دلیر کازرون را به‌یاد می‌آورد که در صفوف مجاهدین به‌نبرد برخاستند. یاد قهرمانان سربه‌دار سال ۶۷ که از این شهر به‌پاخاستند، گرامی باد. درود به‌ مردم کازرون با آن سوابق درخشان در حمایت از مصدق بزرگ و با تقدیم آن همه مجاهد و مبارز زندانی و شهید در برابر رژیم آخوندی.

فریاد مردم کازرون که می‌گویند دشمن ما همین جاست فریاد همه مردم ایران است؛ بله دشمن ایران و ایرانی آخوندهای اشغالگر حاکم‌اند. باید ایران عزیزمان را از چنگ آنها بیرون بیاوریم.

به‌مردم کازرون و اصفهان و اهواز درود که بساط دین‌فروشی آخوندها در نماز ریایی جمعه را برهم زده و با شعارهای پشت به دشمن، رو به میهن آخوندهای حاکم را مفتضح کردند.

مردم بانه و پیرانشهر در خیابانها و بازارهای در حال اعتصاب سفره‌های خالی پهن کرده‌اند. این سفره‌ها پیام دههامیلیون ایرانی فقرزده و محروم است. اما خالی نیست، بلکه از خشم در حال طغیان مردم لبریز است.

دهها هزار جوانان کرد و دلیر ما با این همه استعداد تا کی باید کولبری کنند؟ تازه همین شغل پر از محنت و مشقت هم به نفع دزدان بزرگ حکومتی در بیت خامنه‌ای و سپاه پاسداران و نهادهای دولتی از آنها دریغ شود.

تا کی باید جسم و جان‌شان یا زیر بارهای سنگین یا با اصابت گلوله‌های پاسداران پرپر شود؟ و تا کی باید اقتصاد و معیشت لرزان و نحیف بخش بزرگی از استانهای غرب کشور تابع این بارکشی طاقت‌فرسا باشد؟

ننگ و نفرت بر رژیمی که این بارهای سنگین را بر دوش مردم محروم کرد گذاشته است.

تا این رژیم باقی است کولبری برای جوانان کرد، بی‌آبی برای کشاورزان، بی‌حقوقی برای کارگران، تبعیض و ستم مضاعف علیه هموطنان کرد و عرب و بلوچ و فقر و اختناق برای عموم مردم ادامه دارد.

چاره کار، قیامی است که از دی ماه گذشته شعله‌ور شد و تا به‌زیر کشیدن آخوندها ادامه دارد. چنان‌که مسعود رجوی گفت بالا‌بردن مشعل قیام در هرفرصت، هر زمان و هر مکان دستور کار و وظیفه مبرم انقلابی و میهنی است.

عموم هموطنان را به‌ گسترش قیام‌ها و به‌ همبستگی با مردم به‌جان آمده در استانهای مختلف ایران و پافشاری بر آزادی دستگیرشدگان به‌خصوص صدها هموطن دستگیر شده در خوزستان فرا می‌خوانم.

برگرفته از سایت مریم رجوی https://www.maryam-rajavi.com/