اتحادیه اروپا اعلام کرد هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی رژیم ایران نمی‌پذیرد

۱۳۹۸/۲/۱۹

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا ضرب‌الاجل ۶۰روزه رژیم ایران برای برجام را رد کرد.

وزرای خارجه سه کشور انگلستان، فرانسه، آلمان به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه ۱۹اردیبهشت ۹۸ با صدور بیانیه‌یی مشترک در پاسخ به مهلت ۶۰روزه رژیم ایران اعلام کردند هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرند.

رژیم آخوندی روز گذشته اعلام کرد به مدت ۶۰ روز از التزام خود به فروش مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین که در چارچوب برجام تعیین شده بود سرباز می زند.

در بیانیه اتحادیه اروپا در پاسخ به این اقدام رژیم آمده است: «ما قویاً رژیم ایران را فرا می‌خوانیم تا به اجرای تعهداتش بر اساس برجام به‌طور کامل ادامه دهد. ما هر گونه الیتماتوم را رد می‌کنیم و تبعیت ایران را از التزاماتش بر اساس برجام و ان پی تی از طریق عملکردش ارزیابی می‌کنیم.

در همین رابطه ما نقش کلیدی آژانس بین المللی انرژی اتمی در مانیتور کردن و تایید کردن تبعیت ایران از التزاماتش را یادآوری می‌کنیم».

خبرگزاری فرانسه به‌ نقل از اتحادیه اروپا نوشت که هیچ ضرب‌الاجلی از طرف رژیم ایران در مورد توافق اتمی موسوم به برجام پذیرفته نیست.

خبرگزاریهای حکومتی نوشتند اتحادیه اروپا در واکنش به مهلت ۶۰روزه ایران برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی اعلام کرد هیچ ضرب‌الاجلی را از سوی تهران نمی‌پذیرد.

درباره اعلام عدم التزام رژیم آخوندی به تعهداتش در برجام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت گفت:

اظهارات آخوند روحانی بار دیگر نشان داد که پروژه‌های ضدملی اتمی باید برچیده شود. رژیم برای بقای خود نیازمند تسلیحات کشتار جمعی و جنگهای منطقه‌یی است.