ادامه اعتصاب کارگران بی‌اعتنا به خط‌ و نشان کشیدنهای دژخیم لاریجانی به دستور خامنه‌ای

۱۳۹۷/۰۹/۰۶

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

با تداوم اعتصاب و تظاهرات شجاعانه کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز، خامنه‌ای در وحشت از ادامه و گسترش اعتراضها، روز دوشنبه ۵آذر(۲۶نوامبر) سردژخیم صادق لاریجانی، رئیس قضاییه رژیم، را به صحنه فرستاد تا به خط‌ و نشان کشیدن برای کارگران بپردازد. وی گفت: «باید با کسانی که می‌خواهند به بهانه پیگیری مطالبات کارگران، نظم کشور را برهم بزنند، برخورد شود.... کارگران نباید اجازه دهند که مطالباتشان، بهانه‌یی برای استفاده دشمنان و ایجاد بی‌نظمی‌شود». وی افزود: «کارگران نیز هیچگاه با اغتشاش، بحران و اقدامات خلاف نظم عمومی، به مطالبات خود نخواهند رسید» (خبرگزاری حکومتی ایرنا- ۵آذرماه۱۳۹۷).

همزمان نیروهای سرکوبگر رژیم تلاش کردند از ادامه اعتصاب و تظاهرات کارگران جلوگیری کنند اما به‌رغم حضور فشرده مأموران انتظامی و گارد ضدشورش و لباس شخصی‌ها؛ کارگران فولاد برای سومین هفته به اعتصاب خود ادامه دادند. کارگران در مقابل استانداری رژیم در اهواز تجمع کردند و حلقه محاصره نیروهای سرکوبگر را شکسته و در خیابانهای اهواز دست به تظاهرات زدند. کارگران در حالی که توسط جمعی از جوانان اهوازی همراهی می‌شدند شعار می‌دادند: می‌ایستیم، می‌میریم، حقمان را می‌گیریم؛ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد؛ دشمن ما همین‌جاست دروغ می‌گویند آمریکاست؛ دولت، مافیا، پیوندتان مبارک.

همزمان کارگران شجاع نیشکر هفت‌تپه نیز برای بیست و دومین روز به اعتصاب خود ادامه دادند و در شهر شوش دست به تظاهرات زدند. آنها شعار می‌دادند: کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد؛ مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر؛ کارگر زندانی آزاد باید گردد؛ فولاد، هفت‌تپه، اتحاد اتحاد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

آذرماه ۹۷