ایتالیا _کنفرانس در حمایت از قیام مردم ایران، محکومیت سرکوب و نقض حقوق‌بشر توسط دیکتاتوری آخوندی


۱۳۹۷/۰۹/۲۲

کنفرانس در ایتالیا - حمایت از قیام مردم ایران

کنفرانس در سالن شورای استانداری استان پیه مونته‌ٔ ایتالیا، حمایت از قیام مردم ایران و محکومیت نقض حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی

این کنفرانس با همکاری کمیته حقوق‌بشر استانداری پیه مونته، عفو بین‌الملل شاخه این استان، انجمن حقوق‌بشری کمکهای بین‌المللی و انجمن ایران آزاد و دموکراتیک برگزار شد.

سخنرانان در این کنفرانس ضمن حمایت از قیام مردم ایران، سرکوب و نقض حقوق‌بشر توسط دیکتاتوری آخوندی را محکوم و از برنامه ۱۰ماده‌ای مریم رجوی برای ایران فردا حمایت کردند.

جامپیه رو لئو، نایب رئیس کمیته حقوق‌بشر استانداری پیه مونته طی سخنانی گفت:

من به‌نمایندگی از طرف کمیته حقوق‌بشر استانداری پیه مونته مفتخر هستم در کنار شما از قیام مردم و مقاومت ایران برای آزادی حمایت کنم.

این شانس و افتخار بزرگی برای من بود تا مقاومت ایران را بشناسم و از این طریق با مردان و زنان مقاومی آشنا شدم که اعتماد و امید برای یک ایران آزاد و دموکراتیک را نوید می‌دهند. زمان آن فرا رسیده است که در حمایت از قیام مردم ایران، امروزه برای رسیدن به آزادی به خیابانها می‌آیند کوشاتر باشیم و از مقاومت ایران و برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی پشتیبانی کنیم.

دکتر جانی سارتوریو، رئیس انجمن حقوق‌بشری کمکهای بین‌المللی سخنران دیگر این کنفرانس

ضمن محکوم کردن نقض گسترده حقوق‌بشر در ایران توسط رژیم آخوندی گفت:

ما باید پژواک صدای مردم که امروز در خیابانها فریاد آزادی سر می‌دهند باشیم.

آنجلا ویتال نگرین، مسؤل روابط خارجی عفو بین‌الملل در استانهای پیه مونته و وال دی آوستا با استناد به گزارش سالانه عفو بین‌الملل (۲۰۱۸_۲۰۱۷) به تشریح نقص حقوق‌بشر در ایران و اعدامهای فزاینده و و رفتار ضدانسانی رژیم با زندانیان سیاسی در زندانها پرداخت.

الویو روستانیو، نایب رئیس گروه مشاوران استانداری پیه مونته از حزب دموکرات با اشاره به حضورش در گردهمایی سالانه مقاومت در پاریس گفت:

به این آلترناتیو پر قدرت و مردمی می‌توان اعتماد کرد.آنان در این سالهای حکومت دیکتاتوری در ایران سخت مبارزه کرده‌اند تا آزادی را به مردمشان برگردانند. این وظیفه‌ٔ انسانی و سیاسی ماست تا از آنان و از اهداف مقاومت ایران و برنامه پرزیدنت خانم رجوی حمایت و پشتیبانی کنیم.

تولیو مونتی، رئیس انجمن ایران آزاد و دموکراتیک گفت:

قیام مردم ایران ناقوسهای سرنگونی دیکتاتوری مذهبی را به صدا درآورده است. اروپا باید سیاست مماشات را رها کند زیرا این رژیم بزرگترین پشتوانه تروریسم در جهان است. و توطئه‌های تروریستی آن در ماههای اخیر با حضور دیپلماتهایش در خاک اروپا یکی بعد از دیگری کشف و خنثی گردیده است.

تنها راه‌حل، پذیرفتن خواسته‌های مردم ایران در خیابانها و به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت و راه‌حل مریم رجوی برای یک ایران آزاد و دموکراتیک است.

لوردانا بیفو، جامعه شناس و روزنامه‌نگار ایتالیایی طی سخنانی گفت: آنچه امروز در ایران می‌گذرد نشانه‌هایی از آغاز پایان حکومت آخوندها ا ست. سکوت هدایت شده مطبوعات در گرو روابط تجاری یک شرم نابخشودنی می‌باشد. از همه خجالت آورتر برای دنیای مطبوعات و آزادی بیان این‌که وزارت اطلاعات رژیم ایران از سایتهای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی برای منحرف کردن افکار عمومی و بی‌اعتبار کردن مقاومت ایرا ن سوء‌استفاده کرده و حتی از قول بعضی از خبرنگاران اخبار تقلبی را منتشر می‌کند.

یوسف لسانی رئیس مشترک انجمن ایران آزاد و دموکراتیک در سخنان خود با اشاره به استمرار قیام در ایران و نقش کانونهای شورشی درباره تاثیر سیاست مماشات غرب با رژیم آخوندی گفت:

حمایت غرب از فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران در این سالها تنها موجب فقیرتر کردن مردم و صدور هر چه بیشتر جنگ و بی‌ثباتی، بحران و تروریسم در منطقه خاورمیانه گردیده است تا آنجا که در ماههای گذشته چندین توطئه‌ٔ تروریستی در اروپا و آمریکا با مدیریت مستقم دیپلماتهایش توسط سرویسها ی امنیتی و پلیس خنثی گردیده است.