بازتاب بین‌المللی تظاهرات ایرانیان در ورشو - فراخوان به حمایت از قیام ایران و کانون‌های شورشی

۱۳۹۷/۱۱/۲۵

تصاویری از سایت تصویری گتی ایمیجرمایک پمپئو: در کنفرانس لهستان نمی‌توان بدون اشاره به تهدید رژیم ایران صحبت کرد

مایک پمپئو

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه ۲۵بهمن در مصاحبه با تلویزیون پی بی‌اس درباره کنفرانس ورشو گفت:

این کنفرانس در مورد صلح و ثبات در خاورمیانه است، شما نمی‌توانید در این مورد صحبت کنید بدون این‌که در مورد تهدید رژیم ایران صحبت کنید، اگر چه حزب‌الله، حماس یا شبه‌نظامیان حوثی هم باشند یا این‌که اقدامات رژیم ایران علیه دولت عراق باشد که تلاش دارند به استقلال و حاکمیت این کشور آسیب برسانند، یا کارهایی باشد که آنها در سوریه انجام می‌دهند...

وزیر خارجه آمریکا در رابطه با کمپین ترور رژیم ایران در اروپا گفت: رژیم ایران در حال انجام یک کمپین ترور در سراسر اروپا است. این یک پدیده جهانی است، تهدید از جانب بی‌ثباتی خاورمیانه واقعی است و شما بدون صحبت در مورد دخالت عظیمی که رژیم ایران در خاورمیانه داشته است نمی‌توانید صحبت کنید که هیچ‌کدام از آنها برای خیر نبوده است...

مایک پمپئو افزود: ما انتظار نداریم که مردم ایران از آمریکا حمایت کنند، ما انتظار داریم که آنها مراقب کشور خودشان باشند. ما در وزارت‌خارجه همیشه از ایرانیان می‌شنویم، که آنها به‌طور کامل در مورد وضعیتی که در داخل کشورشان وجود دارد ناراضی هستند. آنها دزدسالاری توسط رژیم ایران را می‌بینند. آنها در ضایع کردن و به هدر دادن پولها در اطراف جهان را می‌بینند. آنها مشاهده می‌کنند که برادران و خواهرانشان در جنگهایی در سراسر خاورمیانه کشته می‌شوند، برای چی؟ برای سپاه پاسداران، برای قاسم سلیمانی، نه برای منافع مردم ایران.

لذا ما چیزی که می‌خواهیم مردم ایران انجام دهند حمایت از اروپا یا حمایت از آمریکا یا هرکس دیگری نیست. ما می‌خواهیم مردم ایران این فرصت را داشته باشند که در شکوفایی و جامعه مسالمت‌آمیز و در کشوری که بر اساس خواست و آرزوهای آنها اداره می‌شود، زندگی کنند. و اگر ما به این برسیم بسیار مطمئن هستم که این رفتارهایی که ما در ایران مشاهده می‌کنیم به‌طور جدی تغییر خواهد کرد...

مایک پمپئو در ادامه گفت: در یمن... رژیم ایران به تأمین مالی شبه‌نظامیان حوثی ادامه می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید که چه کسی باعث بحران انسانی در یمن بوده است، شما نیازی به نگاهی فراتر از ایران ندارید. برای مثال رژیم ایران چند دلار برای کمک انسان‌دوستانه برای یمن را تأمین کرده است؟، من می‌توانم به شما بگویم، صفر است... آمریکایی‌ها، انگلیسیها و عربستان و اماراتیها در حال انجام هرکاری برای کاهش تهدید بحران انسانی هستند در حالی‌که رژیم ایران در حال شعله‌ور کردن آن است. رژیم ایران به شبه‌نظامیان حوثی موشک می‌دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس: سخنرانی رودی جولیانی وکیل ترامپ برای اجتماع اپوزیسیون ایران در ورشو

آسوشیتدپرس- لهستان – ورشو۱۳فوریه - رودی جولیانی، وکیل پرزیدنت ترامپ و شهردار سابق نیویورک روز چهارشنبه برای اعضای اپوزیسیون ایران در ورشو سخنرانی کرد. این گردهمایی در آستانه یک کنفرانس بین المللی حول وضعیت در خاورمیانه برگزار شده است.

گزارش تلویزیون رویتر- ورشو -۲۴بهمن۹۷

(روی تصویر جولیانی): ما در اینجا با شما هستیم تا نکات مهمی را به همه مقامات حاضر در کنفرانس ورشو یادآور شویم.

برای برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه بایستی یک تغییر عمده در مورد رژیم استبداد مذهبی در تهران صورت گیرد. این استبداد بایستی خاتمه یابد و سریعاً خاتمه یابد تا ما به صلح و ثبات برسیم.

ما می خواهیم مطمئن شویم که در گفتگوها حول صلح و ثبات در خاورمیانه، تمرکز عمده روی رژیم ایران باشد.

زیرا من فکر می کنم که کسانی هستند که جنایات وحشتناکی را که توسط رژیم ایران در جریان است، نادیده می گیرند جنایاتی که مسئولش این رژیم مستبد مذهبی در ایران است.

بگذارید قبل از هر چیز من به خانم مریم رجوی تبریک بگویم به رزمی که کرده است و به رهبری عالی یی داشته که این میزان کار برای مردم ایران انجام داده اند تا به آنها آنچه که شایسته شان است داده شود، یعنی یک ایران آزاد و دموکراتیک.

گزارش مستقیم اسکای نیوز- ورشو-۲۴بهمن۹۷

پخش مستقیم تلویزیون اسکای نیوز: همزمان با شروع کنفرانس ورشو هواداران اپوزیسیون ایران از کشورهای مختلف حاضر شده اند تا همه جهانیان را به محکوم کردن رژیم ایران بخاطر نقض حقوق بشر و عملکردهای تروریستی اش چه در کشورهای اروپایی و چه در کشورهای دیگر فرا بخوانند. این کنفرانس و این تظاهرات که هم اکنون پشت سرمن مشاهده میکنید مربوط به اپوزیسیون ایران است. آقای رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک وسید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزائر و رابرت توریسلی عضو سابق سنای آمریکا و شماری از پارلمانترهای لهستان در آن شرکت دارند.

خانم مریم رجوی در یک پیام ویدئویی مستقیم که برای حاضران پخش شد، برضرورت تغییر رژیم ایران بعنوان راه حل ریشه یی و عملی برای تحقق آزادی در ایران و رهایی مردم و رسیدن آنها به حقوقشان تأکید کرد.