برایان هوک: رژیم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است

۱۳۹۷/۰۹/۲۸

برایان هوک - عکس از آرشیو

برایان هوک، هماهنگ‌کننده اقدام ایران در وزارت‌خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرد: رژیم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است.

وی که با صدای آمریکا مصاحبه می‌کرد، با اشاره به این‌که شورای امنیت دوازده سال است مرتباً درباره برنامه موشکی غیرقانونی این رژیم و گسترش موشکهایش به لبنان، سوریه، عراق، و یمن تشکیل جلسه می‌دهد، گفت: (این رژیم) در آمدهای نفتی ایران و همچنین پول (هایی راکه از دولت اوباما بعد از برجام دریافت کرده)، به جای سرمایه‌گذاری به نفع مردم ایران، برای اسد در سوریه و شبه‌نظامیانش در عراق و برای حوثی‌ها در یمن هزینه می‌کند.

برایان هوک درباره تحریمهای نفتی آمریکا گفت: شش ماه پس از خروج آمریکا از برجام، کشورهای جهان واردات نفت خام از ایران را به میزان بیش از یک میلیون بشکه [در روز] کاهش داده‌اند. دسترسی تمام بانکهای تحت تحریم، به سیستم سوئیفت لغو شده است. وی تأکید کرد: اقلام خوراکی، دارویی، و تجهیزات پزشکی از تحریم‌های آمریکا معاف هستند.

همآهنگ کننده اقدام ایران در وزارت‌خارجه آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: مقامات رژیم ایران یک روز ما را «شیطان بزرگ» خطاب می‌کنند، ولی روز دیگر فرزندانشان را برای زندگی به اینجا می‌فرستند، و این بیانگر عمق دورویی رژیم ایران است، مردم ایران می‌بینند که فرزندان مقامات رژیم در آمریکا هستند؛ آن هم رژیمی که دریافت روادید را برای مردم خود بسیار سخت کرده است. ما در فکر تغییر این وضع هستیم.