بیژن زنگنه:‌ شرایط فعلی از جنگ ۸ساله هم سخت‌تر است / "آقای بولتون" اکنون نماینده (مجاهدین) در کاخ سفید است!

۱۹ خرداد ۹۸

بیژن زنگنه وزیر نفت رژیم در مصاحبه با خبرگزاری موسوم به خانه ملت درباره تحریم‌های آمریکا گفت: شرایط فعلی از جنگ ۸ساله هم سخت‌تر است، در واقع شدیدترین تحریم‌های سازمان‌یافته تاریخ، اعمال و تجربه می‌شود. ‌

زنگنه افزود: ما در زمان جنگ می‌توانستیم هر میزان، نفت مورد نظر خود را بفروشیم، از نظر تأمین کشتی نیز مشکلی نداشتیم و البته می‌توانستیم پول نفت را از هر بانکی در جهان دریافت کنیم و با آن، هر کالایی را هم خریداری کنیم اما اکنون فروش نفت، تأمین کشتی و جا به جایی پول و حتی خرید بسیاری از کالاها با مشکل روبه‌رو شده است. این دوره از تحریم حتی با تحریم دوره‌ گذشته هم بسیار متفاوت است، در واقع شدیدترین تحریم‌های سازمان‌یافته تاریخ، علیه ملت ایران اعمال و تجربه می‌شود، بنابراین باید بدانیم با چه جنگ شدیدی درگیر هستیم. اگر این شدت و سختی درک نشود -که به نظر م برخی‌ها آن را درک و حس نمی‌کنند- دچار ارزیابی‌های غلط می‌شویم.

تحریم این دوره با دوره قبل تفاوت بسیار و تعیین‌کننده‌یی دارد. اولین نکته این‌که در حال حاضر حتی یک کشور هم وجود ندارد که معافیت نفتی برای خرید نفت از ایران داشته باشد. کشور چین در دوره قبلی تحریم‌ها، واردات نفت خود از ایران را کاهش نداد، اما در این دوره بعد از ماه می‌ هیچ برداشتی نداشته است.

بیژن زنگنه وزیر نفت کابینه آخوند روحانی در مصاحبه با خبرگزاری مجلس ارتجاع گفت:‌ چرا این‌گونه با هم رفتار می‌کنیم؟!، ما یک ملتیم و در یک مجموعه قرار داریم باید با هم مهربان باشیم، (مجاهدین) هم‌اکنون در کاخ سفید نفوذ کرده‌اند، آیا ما فراموش کرده‌ایم "آقای بولتون" اکنون نماینده (مجاهدین) در کاخ سفید است!، در کاخ سفید (مجاهدین) علیه ما کار می‌کنند، ما چرا نباید با هم مهربان باشیم و چرا با یکدیگر همدل نیستیم.

بیژن زنگنه درباره تحریم‌های میعانات گازی و کشتیرانی و بانکی یادآوری کرد: در دوره قبل میعانات گازی مشمول تحریم نبود در حال حاضر حتی میعانات گازی نیز به لیست تحریم‌ها اضافه شده و تحریم‌های کشتیرانی و بانکی هم شدیدتر از دوره قبل شده است.