تجمع سراسری معلمان در بیش از ۳۴شهر و ۱۷ استان/مریم رجوی : تظاهرات معلمان و فرهنگیان نشان‌دهنده خشم و انزجار از فاشیسم مذهبی و خواست عموم مردم برای سرنگونی آن

۱۳۹۸/۲/۱۲

سنندج - تجمع معلمان و فرهنگیان ۱۲ اردیبهشت۹۸

این خبر تکمیل می‌شود.

به‌دنبال فراخوان سراسری معلمان برای تجمع در روز معلم، روز پنجشنبه ۱۲اردیبهشت۹۸، معلمان در ۳۴ شهر و ا۷ استان کشور دست به تجمع و اعتراض زدند.

شهرهای تهران، تربت حیدریه، سنندج، ارومیه، یزد، همدان، دیواندره، ملارد، تبریز، قزوین، جوانرود، اردبیل، کرمانشاه، همایونشهر، ساری، خرم‌آباد، مریوان، مهاباد، کرج، دهگلان، نجف آباد، الیگودرز، استان مرکزی، اسلام‌ آباد، کامیاران، کوهدشت لرستان و مشهد از جمله شهرهایی بود که معملان در مقابل اداره آموزش و پرورش در تجمع کردند.

پیام مریم رجوی

مریم رجوی گفت:‌درود بر معلمان آزاده که در تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز، سنندج، یزد، ارومیه، قزوین، کرج، همدان، اردبیل،اصفهان،ساری، خرم‌آباد،رشت، ایلام، مهاباد، شیراز، اراک، و دیگر شهرهای ایران که امروز با شعارهای معلم زندانی آزاد باید گردد و کارگر معلم اتحاد اتحاد به‌پاخاستند.

معلمان و فرهنگیان با شعارهای ”درد ما درد شماست مردم به‌ما ملحق شوید”، ”معلمین زندانند، اختلاس‌گران آزادند” و با ایستادگی در برابر یورش نیروهای سرکوبگر خشم و انزجار از فاشیسم دینی و خواست عموم مردم برای تغییر آن را به نمایش گذاشتند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت عموم مردم، بویژه دانشجویان و دانش‌آموزان را به حمایت از معلمان و خواستهای بحق آنها فرا‌ خواند و از مجامع بین‌المللی مدافع حقوق_بشر و اتحادیه‌های معلمان در سراسر جهان خواستار محکومیت رژیم فرهنگ‌ستیز آخوندی و اقدام فوری برای آزادی دستگیر‌شدگان و معلمان زندانی شد.

شعارهای معلمان

در شعارهای معلمان معترض و یا بر روی پلاکاردهایشان از جمله آمده است:

 • زندانی معلم آزاد باید گردد - کارگر زندانی آزاد باید گردد - درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید - نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت - فریاد فریاد از اینهمه بیداد ... خط فقر ۷ میلیون حقوق ما ۲میلیون

یورش به تجمع معلمان در تهران:

نیروهای سرکوبگر رژیم از جمله به تجمع معلمان در تهران یورش برده و تعدادی از آنها را دستگیر کردند که با مقاومت معلمان مواجه شدند. معلمان با شعارهای «ولش کن، ولش کن» در برابر رعب‌آفرینی گاردهای وحشی پاسداران و نیروی انتظامی خشم خود را علیه دستگیری همکارانشان فریاد کردند.

برخی از خواسته‌های معلمان روی پلاکاردهایشان نوشته شده است از جمله:

 • شرکتی کردن و برون سپاری آموزش را متوقف کنید
 • آموزش رایگان کیفی و عادلانه حق تمام کودکان
 • ما خواهان تغییر بانک عامل حقوق فرهنگیان هستیم

همدان - سخنان یکی از معلمان در روز معلم: ما در برابر بی عدالتیها و ظلم سکوت نمی کنیم و آنان که در برابر این بی عدالتیها سکوت می کنند، قطعا از ظالمان هستند.

چند فیلم از تجمع معلمان از تهران - معلمان شعار میدادند: تهران - معلم میمیرد ذلت نمیپذیرد - گرانی تورم بلای جان مردم - درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید - دانشجوی زندانی آزاد باید گردد-معلم دانشجو کارگر اتحاد اتحاد

ساعت ۰۹۳۰: در کرمانشاه معلمان و فرهنگیان شعار می‌دادند نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت. معلم زندانی آزاد باید گردد.

اردبیل - تجمع سراسری معلمین به‌ مناسبت روز معلم۱۲اردیبهشت۹۸

کرمانشاه - تجمع معلمان:

ساعت ۰۹۲۰: در همدان معلمان دست‌نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود:

معلمان زندانی را آزاد کنید.

 • شرکتی کردن و برون سپاری آموزش را متوقف کنید
 • آموزش رایگان کیفی و عادلانه حق تمام کودکان
 • ما خواهان تغییر بانک عامل حقوق فرهنگیان هستیم

در تهران به‌ مناسبت روز معلم، فرهنگیان و معلمان در مقابل اداره آموزش و پرورش در تهران تجمع کرده‌اند. معلمان دست‌نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود:

 • معلم زندانی آزاد باید گردد
 • کارگر زندانی آزاد باید گردد
 • درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید
 • شعار معلمان و فرهنگیان در تهران: درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید.

جمعی از معلمان و فرهنگیان در شهرستان ملارد واقع در استان تهران به‌ مناسبت روز معلم تجمع کردند. آنها تراکتهایی در دست داشتند که روی آنها از جمله نوشته شده بود:

 • آموزش رایگان کیفی و عادلانه حق تمام کودکان
 • ما خواهان حقوق و دستمزد بالای خط فقر برای معلمان بازنشسته و شاغل هستیم.