تجمع و اعتراض بیش از هزار معلم حق‌التدریسی در تهران

۱۳ مرداد۹۸

صبح روز یکشنبه ۱۳مرداد ۹۸بیش از یک هزار نفر از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور در اعتراض به وضعیت استخدامی خود از صبح امروز مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

آنها که خواستار استخدام رسمی هستند شعار می دادند: ۳۰" هزار حق‌التدریس استخدام"، "بودجه تعیین شده کجا هزینه می‌شه".

تجمع کنندگان بنرها و تراکت های اعتراضی در دست داشتند. در یکی از تراکت های اعتراضی نوشته شده بود: حق التدریس مظلوم تبعیض نمی پذیرد.

معلمان حق التدریسی خواهان تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود تا مهر و بازگشایی مدارس شدند.

یکی از این معلمان حق‌التدریس که از استان لرستان به تهران رفته است،گفت: ۱۲ سال به عنوان نیروی پیش دبستانی فعالیت می‌کردم و هم اکنون ۵ سال است که حق‌التدریس هستم، عمر و جوانی ما در کلاسهای درس گذشته و حالا که بودجه مربوطه در مجلس تصویب شده است به جای استخدام ۳۰ هزار نفر معلم حق‌التدریس می‌خواهند ۱۲ هزار نفر را استخدام کنند. من نزدیک به ۴۰ سال دارم و بعد از این آیا فرصت استخدام پیدا می‌کنم.

یکی دیگر از معلمان حق‌التدریس که در هنرستانی در تهران مشغول به تدریس است گفت: مقرر شد وزارت آموزش و پرورش، مجلس و سازمان امور اداری و استخدامی آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس را تدوین کنند اما یک سال است که این آئین‌نامه در دولت بلاتکلیف است و وضعیتش مشخص نیست.

پرسش ما این است که چرا باید ۱۳ هزار نفر استخدام شوند و تکلیف بقیه معلمان حق‌التدریس چه می‌شود؟ چرا باید وقتی معلمان حق‌التدریس بلاتکلیف هستند به صورت استخدام آزاد و از طریق ماده ۲۸ کلاسهای درس را پر کنند؟