تلاش ظریف برای لاپوشانی دریوزگیهایش در مصاحبه با فاکس‌ نیوز و ادامه عجز ولابه برای دخیل بستن به ترامپ

۱۳۹۸/۲/۹

جواد ظریف وزیر خارجه آخوندها

جواد ظریف در مصاحبه با خبرگزاری رسمی رژیم درباره سیاست آمریکا در قبال حکومت آخوندی گفت: برخلاف این‌که ترامپ شرط استخدام بولتون را شروع نکردن جنگ دیگری دانسته بوده است اما آقای بولتون سیاست دیگری را دنبال می‌کند.

وزیر خارجه رژیم اضافه کرد: هفته گذشته پمپئو...حتی اقدامات غیرقانونی برای سرنگونی جمهوری اسلامی را رد نکرد.

جواد ظریف با سرخوردگی از سازوکار مالی اروپایی گفت: اروپاییها یک‌سال فرصت داشتند و متأسفانه اقدام عملی نکردند.

جواد ظریف که سفرش به آمریکا و ترفند مبادله زندانیان برای گشودن باب مراوده با شکست و فضیحت رو به روشده است، در پاسخ به سؤالی راجع به واکنش جرمی‌هانت که پیشنهاد ظریف را یک دسیسه کثیف توصیف کرده بود، به‌نحو مضحکی گفت: او بی‌جهت خود را وارد این موضع کرد!

ظریف در پاسخ به این سؤال خبرگزاری ایرنا که انتخاب فاکس‌ نیوز برای ارسال پیام خاصی بود؟ گفت: برای پیام ویژه‌یی نبود!

انکار پیام ویژه مصاحبه با فاکس نیوز، در حالیست که ظریف در این مصاحبه با درماندگی برای پیدا کردن راهی با رئیس‌جمهور آمریکا تقلا می‌کند و با سخافت تلاش می‌کند تا حساب جان بولتون مشاور امنیت ملی را از دونالد ترامپ جدا نموده و اتهام جنگ‌طلبی و تغییر رژیم را متوجه بولتون سازد که در اجتماعات مجاهدین و مقاومت ایران سخنرانی کرده است.

وزیر خارجه آخوندها در مصاحبه با فاکس‌ نیوز گفت بولتون و بن سلمان و بن زائد و اسراییل می‌خواهند رژیم ایران را تغییر دهند.آنها می‌خواهند آمریکا را به جنگ بکشانند و در آن منفعت دارند ولی پرزیدنت ترامپ خواستار این نیست زیرا در کارزار انتخاباتی قول داد آمریکا را وارد جنگ دیگری نکند. اما نیت پرزیدنت ترامپ این است که فشار ماکزیمم وارد کند تا رژیم ایران به زانو در بیاید و تسلیم شود.

بخشی از مصاحبه ظریف با فاکس نیوز:

«مجری: پس شما فکر می‌کنید این اسراییل و بولتون و بن سلمان(صحبت او را ظریف قطع می‌کند.م)

ظریف: عربستان سعودی و امارات متحده عربی

مجری: همه آنها تلاش می‌کنند که رژیم ایران را تغییر دهند.

ظریف: دستکم. دستکم. همه آنها نشان داده‌اند در کشاندن آمریکا به یک جنگ منفعت دارند. من معتقد نیستم که پرزیدنت ترامپ خواستار انجام این کار باشد من معتقدم پرزیدنت ترامپ وارد کارزار انتخاباتی شد قول داد که آمریکا را وارد جنگ دیگری نکند اما معتقدم نیت پرزیدنت ترامپ این است که فشار ماکزیمم را بر ایران وارد کند تا ایران را به زانو در آورد و تسلیم کند.»

به این ترتیب وزیر خارجه آخوندها در سفر به آمریکا قبل از هر چیز خواهان کسب اطمینان از این است که آمریکا با رژیم وارد قهر و جنگ نخواهد شد. خامنه‌ای سیاست خود را بر این اساس تنظیم کرده بود که آمریکا با رژیم وارد جنگ نمی‌شود و رژیم هم مذاکره نمی‌کند تا دوره ترامپبه‌سر آید. آخوند روحانی نیز اخیراً کارگزاران رژیم را تسلی داد که ترامپ رفتنی است.

سیاست رژیم بر این بوده است که به امید نرسیدن ترامپ به دور دوم ریاست جمهوری، هر طور شده با رویکرد از این ستون به آن ستون خود را تا پایان دوره اول، بکشاند.