حسین ربوبی: رژیم ایران به کمک کانونهای شورشی سرنگون خواهد شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۱

حسین ربوبی عضو شورای ملی مقاومت ایران

سایت العرب الیوم مصر روز یکشنبه ۲۰آبان گزارش کرد که حسین ربوبی عضو شورای ملی مقاومت ایران در اظهاراتی در رابطه با تحریمهای جدید و تاثیر آن در تضعیف بیشتر رژیم ایران گفت: بعضی از کارشناسان رژیم در رابطه با این موضوع می‌گویند که دوره جدید تحریمها سیاه چاله و مادر تمامی تحریمهای قبلی است و این آن چیزی است که مسئولان رژیم از آن می‌ترسند.

ربوبی افزود: فرق تحریمهای جدید با تحریمهای قبلی این است که این تحریمها در درجه اول سپاه پاسداران که ستون فقرات اقتصادی این رژیم است و بر بخشهای وسیعی از اقتصاد ایران حاکمیت دارد را هدف قرار داده است و از این رو وقتی سپاه پاسداران در لیست تروریستی قرار می‌گیرد قسمت اعظم و یا تمامی اقتصاد ایران به‌طور کامل فلج خواهد شد چرا که سپاه پاسداران بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز با ۱۰۰میلیارد دلار سرمایه و سرمایه‌گذاری، یک امپراطوری اقتصادی در ایران است.

وی در ادامه گفت: رژیم ایران فقط یک مسیر دارد و نه بیشتر، یا به سمت توافق اتمی دوم و سوم برود که این امر آن‌را مجبور خواهد کرد محدودیتهای قابل توجهی را در صنعت موشکی خود اعمال کند و حقوق‌بشر را بپذیرد که بمثابه نوشیدن جام‌زهر برای رژیم است و نهایتاً منجر به این می‌شود که قیامها به اوج خود برسد و رژیم سرنگون گردد و مردم و مقاومت ایران از آن استقبال می‌کنند؛و یا این‌که به سمت انقباض بیشتر و تشدید درگیری خواهد رفت که این موضوع به‌معنی برخورد و رویارویی با آمریکاست و این هرگز غیرمنتظره نیست و در صورتیکه به افزایش و تشدید سرکوب اقدام کند، در مقابل مردم ایران نخواهد توانست ایستادگی کند و قیام بار دیگر به اوج خود می‌رسد و این در واقع تنگنایی است که رژیم با آن روبرو می شود .

عضو شورای ملی مقاومت ایران چگونگی تاثیر تحریمهای جدید بر شعبه‌ها و بخشهای اقتصادی وابسته به رژیم و به‌ویژه بخش نفت و بانکها را مورد بحث قرار داد و گفت: ” در دنیای امروز، هر آنچه که می‌خواهید انجام دهید، به‌ویژه در سطح بین‌المللی، باید از طریق بانکها انجام شود، به همین دلیل بانکها نقش بسیار مهمی دارند و به همین علت رئیس بانک مرکزی ایران و بانک اسلامی که توسط رژیم آخوندها در عراق تأسیس شده است در لیست تحریمها قرار داده شده‌اند و وقتی در کشوری کسانی مانند رئیس بانک ملی که به‌صورت مستقیم در اقتصاد مشارکت دارند لیست گذاری تروریستی می‌شوند. این به‌مثابه توقف تبادلات و معاملات مالی این رژیم است.

ربوبی افزود: به‌خاطر تحریمها، تمامی منابع مالی خارجی این رژیم که آن‌را قادر به واردات کالا از خارج می‌کرد خشکانده شده و برای همه روشن شده که تمامی اقتصاد ایران به‌طور کامل بر واردات تکیه دارد و ایران تحت حاکمیت آخوندها، بجز فروش نفت هیچگونه محصول و منابع تولید داخلی ندارد و فروش نفت هم مورد تحریم قرار گرفته و در نتیجه اقتصاد ایران به‌طور کامل فلج شده است و تبلیغات مقامات رژیم که می گوید هیچ مشکلی وجود ندارد و وضعیت را می‌توان کنترل کرد دروغ و فریبکاری بی‌اساس برای به‌دست آوردن وقت بیشتر است.

العرب الیوم اشاره می‌کند که حسین ربوبی در رابطه با این موضوع که آیا تحریمهای آمریکا موجب تشویق مردم و انگیزه‌ای برای قیام و دستیابی به حقوق مشروع آنها نخواهد شد گفت: البته این تحریمها برخلاف دوره اوباما که این رژیم را حمایت می‌کرد، آخوندها را در تنگنای شدیدی قرار داده و راه مردم ایران را برای اعتراض و قیام باز کرده است.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران اخیراً تصریح کرد: ” حرف آخر را مردم ایران و جوانان شورشی می‌زنند. آنها می‌گویند دشمن ما همین‌جاست“.

وی اضافه کرد: مقاومت ایران در گذشته به‌طور مستمر اعلام کرده است که مردم و مقاومت ایران به هیچگونه کمک مادی نیازی ندارند و عدم حمایت از این رژیم برای آنها کافی است.

مماشات با فاشیسم مذهبی مهمترین عامل و علت بقای این رژیم و طولانی شدن درد و رنج مردم ایران طی سه دهه گذشته بوده و در دورانی که غرب با این رژیم مماشات می‌کرد چشمهایش را بر نقض حقوق‌بشر و قتل‌عام زندانیان سیاسی و سرکوب مقاومت بسته بود و همین امر راه را برای رژیم باز کرد که سلاح کشتار جمعی به‌دست آورد و دست به صدور تروریسم زده و جنگ را گسترش دهد.

عضو شورای ملی مقاومت در پایان گفت: این دوران به پایان خود رسیده است و مردم ایران امکان ندارد بیش از این، رژیم را تحمل کنند، آنها و فرزندانشان در مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم مصمم هستند.

دور چهارم اعتصاب رانندگان کامیون و اعتصاب کارگران که اکنون شروع شده است و بقیه اعتصابها و اعتراضهای قشرهای مختلف مردم و بسیاری دیگر، ”همه“ در ردیف قیامی است که با کمک کانونهای شورشی به‌سرعت این رژیم را سرنگون خواهند کرد.

ربوبی روز پنجشنبه در اظهاراتی به ”عکاظ“ گفت بعد از پایان یافتن دوره سازش و مماشات آمریکا با رژیم آمریکا، بایستی در انتظار بحرانهای بیشتر در رژیم آخوندها و افزایش قیام مردم ایران و سرنگونی این رژیم باشیم و ”این دوران به پایان خود رسیده است و مردم ایران امکان ندارد بیش از این، رژیم را تحمل کنند و آنها و فرزندانشان در مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم مصمم هستند“.