دروغگویی و پنهان‌کاری رژیم آخوندی در پروژه‌های اتمی - خانم رجوی بعد از توافق اتمی نسبت به فریبکاری ملایان برای دستیابی به بمب اتمی هشدار داده بود

۱۳۹۷/۱۱/۱۱

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

علی‌اکبر صالحی رئیس آژانس اتمی رژیم آخوندی، روز دوم بهمن اعتراف کرد بخشی از تجهیزات ممنوعه اتمی را پنهان کرده است. وی در مصاحبه با تلویزیون حکومتی گفت «توی لوله‌های اینجا توی آن کالانداریهایی که داشتیم، لوله‌هایی که سوختها میره توی آن، ما مشابه آن لوله‌ها را هم خریده بودیم ولی من آن زمان نمی‌توانستم اعلام بکنم فقط یک نفر در ایران می‌دانست، بالاترین مقام ارشد نظام (خامنه‌ای) کسی دیگه‌ای نمی‌دانست... حضرت آقا (خامنه‌ای) فرموده بودند که مواظب باشید اینها بدعهد و بدقول هستند. خب ما بایستی با فراست و هوشمندی کارمان را انجام می‌دادیم یعنی علاوه بر این‌که پل‌های پشت سرمان را خراب نمی‌کردیم پل هم می‌ساختیم که اگر قرار بود برگردیم سریع‌تر برگردیم. یکسری لوله بود به قطر دو سه سانت به طول سه چهار متر... ما مشابه اون لوله‌ها را هم خریده بودیم به همان تعداد، اون لوله‌ها را گفتند تویش سیمان بریزید ما اون لوله‌ها را ریختیم... اما دیگه نگفته بودیم که لوله‌های دیگه داریم چون اگر می‌گفتیم می‌گفتند آقا توی آن لوله‌ها هم بایستی (سیمان) بریزید... ما الآن می‌رویم همان لوله‌ها را (استفاده می‌کنیم) الآن ما داریم آن لوله‌ها را»(تلویزیون کانال۴رژیم ۲بهمن).

صالحی چهارشنبه ۱۰بهمن به خبرگزاری حکومتی ایرنا گفت: «ما یک سری قطعات جایگزین در اختیار داشتیم، یک سری هم خریدیم و این اقدامات خلاف مقررات نبوده‌ است. ضرورتی نداشت آن موقع اعلام کنیم که لوله‌های جایگزین در اختیار داریم.» وی دلیل این پنهان کاری و نقض توافق را دستور خامنه‌ای توصیف کرد و گفت «باید هوشیار باشیم و محاسبات مربوط به برگشت‌پذیری را هم مد نظر قرار دهیم. به عبارت دیگر نباید پل‌های پشت سر خراب شود.»

این اظهارات به‌خوبی نشان می‌دهد که بنای رژیم در مذاکرات اتمی به‌ویژه مذاکرات با ۵+۱ بر دروغپردازی و پنهان‌کاری بوده و هدفی جز کسب فرصتهای بیشتر برای دستیابی به بمب اتمی نداشته است.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران بلافاصله بعد از توافق اتمی در ۲۳تیر ۱۳۹۴ هشدار داد: این توافق ”راه فریبکاری ملایان و دستیابی آنها به بمب اتمی را نمی‌بندد“ و قبل از آن در ۳آذر ۱۳۹۲ هشدار داده بود ”هر گونه سستی و تعلل و کوتاه‌آمدن از سوی جامعه بین‌المللی باعث می‌شود که خامنه‌ای بار دیگر با فریبکاری و تقلب به سمت تولید بمب اتمی پیش برود“.

روحانی، رئیس جمهور ارتجاع در کتاب "امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای" نوشته بود: «سال۱۳۸۱ فعالیتها در فضایی آرام پیش می‌رفت ولی به ناگاه مجاهدین با ترتیب دادن یک مصاحبه مطبوعاتی و وارد کردن اتهامات واهی سر وصدای زیادی به راه انداختند..." در حالیکه سازمان انرژی اتمی می‌خواست آژانس را "در برابر عمل انجام شده قراردهند"». ساندی تلگراف ۵مارس ۲۰۰۶ نوشت «حسن روحانی فاش ساخت که چگونه تهران وقت خرید و بعد از این‌که برنامه مخفی اتمیش در سال۲۰۰۲ توسط اپوزیسیون ایران افشاء گردید سعی کرد که غرب را فریب بدهد».

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون خارجه

۱۰بهمن ۱۳۹۷(۳۰ژانویه ۲۰۱۹)