دونالد ترامپ: رژیم ایران مشکلات جدی دارد

۱۳۹۷/۱۰/۱۷

دونالد ترامپ. رژیم ايران مشكلات جدي دارد

دونالد ترامپ عصر روز یکشنبه ۱۶ دیماه هنگام خروج از کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران گفت: رژیم ایران مشکلات جدی دارد. وقتی که من از توافقنامه وحشتناک اتمی خارج شدم تأثیرات بسیار زیادی در ایران داشت.

آنها در همه جا دارند نیروهایشان را عقب می‌کشند. وضعیت آنها اصلاً خوب نیست. آنها می‌خواهند گفتگو کنند.

بیشتر بخوانید

دونالد ترامپ: اقتصاد ایران در حال فروپاشی است

دونالد ترامپ در بروکسل به خبرنگاران گفت که من می‌دانم که مقامهای رژیم ایران مشکلات زیادی دارند و اقتصاد آنها در حال فروپاشی است، در نقطه مشخصی آنها تماس خواهند گرفت و خواهند گفت بیائید توافق کنیم.

بنا بر گزارش رویتر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۲۱ تیر۹۷ بعد از نشست سران ناتو در بروکسل به خبرنگاران گفت: «من می‌دانم که مقامهای رژیم ایران مشکلات زیادی دارند و اقتصاد آنها در حال فروپاشی است. ولی من این را به شما می‌گویم: در نقطه مشخصی آنها با من تماس خواهند گرفت و خواهند گفت « بیائید توافق کنیم». آنها در حال حاضر درد بسیاری احساس می‌کنند.»

دونالد ترامپ در این کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل توسط مایک پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا همراهی می‌شد.


تحریمهای فلج کننده آمریکا علیه ایران

مجله تایم آمریکا نوشت پس از پاره کردن برجام، اکنون دولت دونالد ترامپ، در سراسر جهان تلاش می‌کند حمایت بین‌المللی از بازگشت تحریمهای فلج کننده اقتصادی علیه رژیم ایران را به دست بیاورد.

این تلاش‌ها پیش از سفر هفته آینده دونالد ترامپ به اروپا در روز ۱۳ ژوئیه آغاز شده است.

کاهش صادرات نفت ایران به صفر

مجله تایم می‌نویسد انتظار می‌رود ترامپ در اروپا رهبران این قاره را برای پیوستن به تحریمهای اقتصادی علیه ایران تحت فشار بگذارد، از جمله تحریمها با هدف کاهش صادرات نفت ایران به صفر.

به‌نوشته مجله تایم دونالد ترامپ هشدار داده است اگر متحدان اروپایی به تحریمهای آمریکا علیه ایران نپیوندند، تحریمهای ثانویه را علیه هر شرکتی که با ایران تجارت کند به اجرا می‌گذارد. رئیس‌جمهوری آمریکا امیدوار است این رویکرد رهبران اروپایی را وادار کند که پشت او متحد شوند.