دیوید پترائوس : چرا جهان باید رژیم ایران را مهار کند

۱۳۹۷/۰۸/۰۹

دیوید پترائوس

سایت عرب نیوز در مطلبی در مورد دخالتهای رژیم ایران در کشورهای منطقه خاورمیانه و ضرورت برخورد با آن نوشت: «شاید کسی متوجه پیامدهای دخالت ایران در امور خاورمیانه نشده باشد، اما دیوید پترائوس شده است.

پترائوس قبل از این‌که در سال ۲۰۱۱رئیس اطلاعات مرکزی آمریکا شود، یک ژنرال چهار ستاره با سابقه درخشان ۳۷ساله در ارتش آمریکا بود.

او نیروهای ایالات متحده و ائتلاف را در عراق و افغانستان فرماندهی کرد و به‌عنوان رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده، کلیه عملیات نظامی ایالات متحده در افغانستان، پاکستان، آسیای مرکزی، شبه جزیره عربستان و مصر را رهبری کرد...

...ژنرال پترائوس می‌گوید:‌” من فکر می‌کنم که شما اکنون شاهد یک دولت آمریکایی هستید که مایل است با تمام قوا رژیم ایران را به عقب براند. این دولت با صرف بودجه دفاعی اضافی و رشد اقتصادی قوی، و بنیادهای قوی‌تر و مشارکت جدید با متحدان خود در خلیج‌فارس می‌تواند آنها یعنی رژیم ایران وادار به عقب‌نشینی کند....“

وی افزود: ”در حقیقت، ایران می‌خواهد، نه تنها لبنان، بلکه عراق و شاید سوریه و بقیه کشورها را لبنانیزه کند.“

این ژنرال آمریکایی در اشاره به پایان سیاست مماشات با رژیم ایران که توسط آخوندهای حاکم بر ایران به‌عنوان دوران طلایی توصیف می‌شد گفت: « فکر می‌کنم دولت آمریکا، دولت دیگری است که با بکارگیری اهرم تحریمها علیه این رژیم فشار را بر روی آنها ادامه خواد داد و شاید که متوجه شود فعالیتهای بی‌ثبات کننده‌اش در منطقه برای جهان غیرقابل قبول است و در نتیجه به پای میز مذاکره بیاید.»

عرب نیوز ادامه می‌دهد: اگر چه رژیم ایران نقش مهمی در ایجاد هرج و مرج و بی‌ثباتی در منطقه ایفا می‌کند، ولی پترائوس معتقد است که همین موضوع تبدیل به یک مخرج مشترک در روابط این منطقه، با سایر کشورهای جهان شده است.

ژنرال پترائوس می‌گوید،”من فکر می‌کنم ایران در حال متحد کردن نیروها در خلیج‌فارس است“.

بیشتر بخوانید:

ژنرال دیوید پترائوس:‌ باید به رژیم ایران فشار بیشتر آورد