سناتور بن ساس: قاسم سلیمانی یک شیطان حرامزاده است

۱۳۹۸/۲/۲۱

سناتور بن ساس

سناتور بن ساس در واکنش به پاسدار قاسم سلیمانی که گفته بود مذاکره‌یی با آمریکا نداریم گفت:‌ «دولت ترامپ در این‌که برای رژیم ایران روشن ساخته که حرکات تحریک‌آمیز این رژیم آینده خوشی ندارد کارش درست بوده است.

پاسدار قاسم سلیمانی یک شیطان حرامزاده است اما یک احمق نیست، او می‌داند که ارتش آمریکا قادر است چنان‌چه آمریکاییها هدف قرار گیرند قصابان سپاه پاسداران را به‌زانو درآورد.

سلیمانی باید در رابطه با حرکات تحریک‌آمیز اخیرش مجدد فکر کند».

رژیم آخوندی در گرداب اتمی، به خودزنی و تشبثات تحمیلی در سالگرد خروج آمریکا از برجام روی آورد و ۴روز بعد از تحریم و ممنوعیت فروش مازاد مواد غنی‌شده و آب سنگین، اعلام کرد که به التزاماتش در برجام پایبند نیست.

این خودزنی روز چهارشنبه ۱۸اردیبهشت، توسط رئیس‌جمهور ارتجاع و همچنین در بیانیه رسمی شورایعالی امنیت آخوندها اعلام شد:

تلویزیون رژیم ـ ۱۸اردیبهشت۹۸:

شورای عالی امنیت ملی با صدور بیانیه‌یی مهم خطاب به کشورهای عضو برجام اعلام کرد ایران از امروز ۱۸اردیبهشت ۹۸برخی اقدامات خود را در توافق برجام متوقف می‌کند و ۶۰روز مهلت به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات خود به‌ویژه در حوضه‌های بانکی و نفتی می‌دهد. در این بیانیه آمده است: با وجود آن که جمهوری اسلامی ایران در طول یک‌سال گذشته و پس از خروج غیرقانونی آمریکا از توافق برجام و نقض مصوبات شورای امنیت سازمان ملل ‌متحد نهایت خویشتنداری را از خود نشان داده و به‌ درخواست دیگر اعضای برجام فرصت قابل توجهی در اختیار آنها قرار داده است اما متأسفانه این حسن‌نیت و خویشتنداری هوشمندانه مردم ایران بی‌پاسخ مانده و غیر از صدور بیانیه‌های سیاسی هنوز هیچ سازوکار عملیاتی برای جبران تحریم‌های آمریکا مستقر نشده است. بنابراین جمهوری اسلامی ایران برای تأمین حقوق خود و بازگرداندن توازن به مطالبات طرفین در این توافق گزینه‌یی غیر از کاهش تعهدات ندارد.

شورای عالی امنیت ملی بر همین اساس تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران در مرحله فعلی دیگر خود را متعهد به رعایت محدودیتهای مربوط به نگهداری ذخایر اورانیوم غنی شده و ذخایر آب سنگین نمی‌داند و به کشورهای باقیمانده در برجام ۶۰روز فرصت داده می‌شود تا تعهدات خود به‌ویژه در حوضحه‌های بانکی و نفتی را عملیاتی نمایند.

در این بیانیه تأکید شده در هر زمان که خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران تأمین شود ایران نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهد گرفت اما در غیراینصورت جمهوری اسلامی ایران مرحله به مرحله اجرای تعهدات خود را متوقف خواهد کرد

شورای عالی امنیت ملی در عین‌حال تأکید کرد درباره هر اقدام غیرمسئولانه از جمله ارجاع موضوع به شورای امنیت سازمان ملل ‌متحد یا اعمال تحریم‌های بیشتر عکس‌العمل قاطع و سریع نشان خواهیم داد.

همزمان آخوند روحانی، رئیس‌جمهور ارتجاع نیز در سخنانش در هیأت دولت آخوندی بر تصمیم ناگزیر رژیم آخوندی به نقض برخی ار موراد توافق اتمی، در عین قسم و آیه خوردن که این نقض برجام نیست، تأکید کرد.

وی در سخنان خود این موضوع را به قیام دیماه و خطر سرنگونی رژیم ربط داد و از ارجاع محتمل پرونده رژیم به شورای امنیت ملل ‌متحد ابراز وحشت کرد:(جزئیات بیشتر)