معلمان آزاده در کمک به سیل‌زدگان

۱۳۹۸/۱/۳۱

کمک معلمان به سیلزدگان

معلمان آزاده و غیرتمند سراسر کشور با ایجاد کمپینی به سیل‌زدگان کمک کردند.

معلمان فرهیخته این میهن که خود سال‌هاست درگیر مبارزات صنفی و سیاسی خود برای احقاق حقوق پایمال شده خویش و دانش‌آموزانشان هستند در جریان سیل ۹۸ بی‌اعتنا به دولت روحانی و وزیر آموزش پروش روحانی خودشان دست به اقدامی همیارانه برای کمک به سیل‌زدگان زدند.

آنها با ایجاد کمپینی به نام «ستاد همیاری فرهنگیان در کمک به سیل‌زدگان» کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را به مناطق سیل‌زده اعزام کردند.

این کمپین که با استفاده از ظرفیت‌های کانون صنفی معلمان در سراسر کشور شکل گرفته، در بخش اجرایی، شامل معلمانی در پایتخت، شهرهای مختلف و استانها و شهرهای سیل‌زده سراسر کشور است که کمکهای جمع‌آوری شده توسط فرهنگیان کشور را به دست سیل‌زدگان در استانهای مختلف می‌رساند.

در ضمن فعالآن معلمان می‌گویند تا روز بیستم فروردین‌ماه ۹۸ بیش از ۳۰میلیون تومان پول نقد و سه وانت حامل کمکهای غیرنقدی معلمان جمع‌آوری شده است.

معلمان می‌گویند: در مواقع بحرانی مانند سیل‌های اخیر که نارسایی‌های بسیاری در مدیریت امدادرسانی وجود دارد، بایستی از ظرفیت‌های موجود تشکل‌ها و نهادهای مدنی برای امدادرسانی بهره گرفت.

متأسفانه یکی از بیشمار مشکلات این مرز و بوم در دوران سلطه دیکتاتوری آخوندها، ممنوعیت فعالیت نهادهای مدنی و تشکل‌های اجتماعی (همان سازمانهای مردم‌نهاد) است که خامنه‌ای آنها را خطری برای مخدوش شدن دیکتاتوری خود دانسته و به روش‌های گوناگون به مقابله با آنها می‌پردازد.

کمپین معلمان اعلام کرده است تا زمانی که امدادرسانی به مناطق سیل‌زده ادامه دارد، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

همچنین در همین زمینه کمکهای معلمان و دانش آموزان هم در برخی مناطق مشاهده شد از جمله کمک معلمان و دانش‌آموزان بوشهری به سیل‌زدگان. معلمان بوشهری کمکهای نقدی خود را به شیوه پرداخت نقدی و کسر از حقوق اعلام کردند و این نوع کمک‌ها نیز پس از جمع‌آوری، به حسابهای اعلام شده واریز خواهد شد.

در همین راستا همچنین کمک ۲۰۰میلیونی دانش‌آموزان و معلمان تویسرکان به سیل‌زدگان بود که نشانه سرشاری روح همبستگی ملی میهنی و انسانی آگاه‌ترین اقشار این جامعه است، کسانی که حقوق ضایع‌شده‌اشان را اینک وانهاده و با هر چه که دارند به یاری هموطنان سیل‌زده خود شتافته‌اند. همچنین باید از کمکهای بی‌شائبه معلمان ودانش آموزان قزوینی به سیل‌زدگان یاد کرد. که از اولین ساعتهای اعلام درخواست کمک برای سیل‌زدگان، با تمام وجود و امکانات خویش به یاری هموطنان سیل‌زده خویش برخاستند.

کمکهای دانش‌آموزان، مشق بزرگ همبستگی

کمکهای جمع‌آوری شده توسط دانش‌آموزان برای هموطنان سیل‌زده

صحنه‌ای از جمع‌آوری کمکهای معلمان و دانش‌آموزان برای سیل‌زدگان

کمک معلمان به سیلزدگان

همچنین معلمان بخش لالی از ایجاد کمپینی برای کمک به سیل‌زدگان استان خوزستان خبر دادند و گفتند: گروه‌های داوطلب ویژه‌یی از دبیران، آموزگاران، معاونان و مدیران مدارس تشکیل شده تا در موقع اضطراری به کمک آسیب‌دیدگان بشتابند.

معلمان لالی این کمپین را حرکتی کوچک در راستای کمک به هموطنان سیل‌زده دانسته و افزودند: تا پایان وضعیت اضطراری در استان، به فعالیت ادامه خواهند داد.


با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی که معلمان و فرهنگیان با آن روبه‌رو هستند واز آنجا که آنها خود نیز بعضاً در طی روز درگیر چند کار و انجام چند شغل برای کسب درآمد و پیش بردن زندگی روزمره خودشان هستند، نفس حضور و کمکهای آنان و فرهنگی که در این زمینه ترویج می‌کنند همراه با آنچه که از هستی خود در کمک به هموطنان سیل‌زده خویش کمک می‌کنند، ارزشی مضاعف می‌یابد.

این معلمان آزاده بیشتر از دو سال است که مستمراًً در حال اعتصاب و تحصن و اعتراض نسبت به حقوق پایمال شده خود هستند با این‌حال همین معلمان و فرهنگیان، در بحبوحه سیل اخیر بیکار ننشسته و برای کمک به سیل‌زدگان دست به ابتکاری سراسری زدند به‌طوری‌که در برخی موارد این معلمان پاکباز خود راساً راهی مناطق سیل‌زده شده و به کمک به سیل‌زدگان پرداختند.

بی‌شک با چنین معلمان با همتی و آزاده‌ای و با چنین طبع والایی، در گستره‌ای که احساسات ملی و انسانی آنها تاثیر می‌گذارد، نه تنها غم سیل برای ساعتهایی مغلوب می‌شود بلکه حس همبستگی ملی را به‌عنوان یگانه راه پیروزی نهایی در برابر گام‌های قدرتمند مردم‌مان خواهد گشود.