گرامی‌داشت شهیدان قیام دیماه ۹۶ بر مزار جهان پهلوان تختی

۱۳۹۷/۱۰/۱۶

بعد ازظهر روز جمعه ۱۴دیماه، مراسمی در گرامی‌داشت یاد شهیدان قیام دیماه ۹۶ بر مزار جهان پهلوان تختی در ابن‌بابویه برگزار شد.

این مراسم در سالگرد قیام دیماه و شهادت جوانان قیام آفرین به‌دست جانیان خامنه‌ای و همچنین در آستانه سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی برگزار شد.

شرکت‌ کنندگان با تقدیم گل و روشن کردن شمع بر مزار تختی یاد وی را گرامی داشتند. آنان در حالیکه عکس‌هایی از شهدای دیماه ۹۶ در دست داشتند خشم و نفرت خود را از قاتلان فرزندان مردم ایران که به‌دست جلادان رژیم به‌ شهادت رسیدند، ابراز کردند.

یکی از حاضرین متنی را در رسای شهدای قیام قرائت کرد، در قسمتی از این متن آمده است:

« امروز می‌خواهیم به این عزیزان که در هر گوشه خاک ایران مظلومانه بر خاک خفته‌اند و چه بسا که مزاری هم نداشته باشند بگوییم خون شما به هدر نخواهد رفت. آهای شمایی که در زندان اراک و اوین و سنندج و دیگر شهرهای ایران زیرشکنجه کشته شدید و بزدلان ناجوانمردانه گفتند خودکشی کردید، آهای دلاورانی که با دست خالی در کف خیایان بودید و تنها گناهتان این بود که در پی آزادی بودید و بعد گلوله‌های سربی سینه هایتان را شکافت، آهای دلاوران دورود، شهسواران قهدریجان و سبک‌بالان ایذه و سنندج و اراک،ما با شما پیمان می‌بندیم که راهتان را ادامه بدهیم.وقتی ملتی حیات و زندگی را اراده کند سرنوشت تسلیم خواهد شد.»