گوگل، حساب شبکه تلویزیونی برون مرزی رژیم «پرس تی وی» در «یوتیوب» را غیرفعال کرد

۱۳۹۸/۱/۳۰

گوگل، حساب «پرس تی وی» در »یوتیوب» را غیرفعال کرد

در ادامه مسدود شدن حسابهای سرکردگان سپاه پاسداران در اینستاگرام بعد از لیست‌گذاری ترویستی، خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس روز جمعه ۳۰فروردین ۹۸گزارش داد شرکت گوگل بدون هیچگونه هشدار قبلی حساب کاربری شبکه خبری انگلیسی زبان رژیم به اسم «پرس‌ تی‌.وی» و همچنین «هیسپان‌ تی‌.وی» را در «یوتیوب» غیرفعال کرد.

شبکه حکومتی پرس.تی.وی به پیامی که شرکت گوگل ارسال کرده است اشاره کرد که در آن آمده است: «حساب گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست، چون از آن به‌گونه‌یی استفاده کرده‌اید که سیاست‌های گوگل را نقض می‌کند.»

خبرگزاری حکومتی پرس‌ تی‌.وی نوشته، کانال‌های این شبکه فعلاً برای عموم قابل مشاهده هستند، اما ادمین‌ها قابل به انتشار مطالب جدید در آن نیستند.

بنا‌ به همین گزارش این اولین بار نیست که کانال‌های شبکه حکومتی پرس‌ تی‌.وی در یوتیوب مسدود می‌شوند. اولین کانال این شبکه دسامبر ۲۰۰۹ایجاد شد، اما گوگل آن را سپتامبر ۲۰۱۳بست. رژیم آخوندی اندکی بعد بعدتر کانال جدیدی راه‌اندازی کرد، که آن هم ۲ماه بعد غیرفعال شد.

همچنین سومین کانال پرس‌ تی‌.وی در یوتیوب هم ۵ماه بعد به سرنوشتی مشابه کانال‌های قبلی دچار شد؛ آخرین کانال راه‌اندازی شده توسط پرس‌تی‌.وی تا امروز فعال بود.

در بهمن‌ماه گذشته در یک رسوایی برای شبکه انگلیسی رژیم، مجری و خبرنگار و به‌اصطلاح مستند ساز پرس.تی.وی در لندن به اسم مرضیه هاشمی در آمریکا در یک پرواز داخلی در فرودگاه سنت لوئیس دستگیر شد.

در اردیبهشت ماه ۹۶نیز دادگاهی در لندن پرس.تی.وی آخوندی را به اتهام افترا به یک عضو پارلمان انگلستان به پرداخت ۳۳۸هزار پوند انگلیس، معادل یک میلیارد و ۴۰۰هزار تومان، محکوم کرد.

پرس.تی.وی وی یکی از ابزار جنگ روانی و شیطان‌سازی رژیم علیه مقاومت ایران و دروغ‌پراکنی علیه مجاهدین در خارج کشور است.

سیمای آزادی تلویزیون ملی ایران در اسفند ماه گذشته طی برنامه‌یی گوشه‌هایی از پرونده جنگ روانی رسوای پرس.تی.وی علیه مجاهدین و مقاومت ایران را افشا کرد